20:06 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Latvijā
Saņemt īso saiti
20

Pašvaldība jau pieņēmusi lēmumu: kompensācija par dabai nodarīto kaitējumu sasniegs 98 tūkstošus eiro.

RĪGA, 8. aprīlis — Sputnik. Uzņēmums "Eiropas Dzelzceļa līnijas", kas īsteno projektu "Rail Baltica", pastāstīja, ka iecirknī no Zolitūdes ielas līdz lidostai "Rīga" projekta būvdarbu ietvaros tiks izcirsti 410 koki, vēsta  raksta Tvnet.lv.

Uzņēmums "Prosiv", kas projektē Rail Baltica infrastruktūru Rīgas lidostā, saņēmis Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas atļauju koku izciršanai.

Izsniedzot atļauju, komisija secināja, ka konkrētajā iecirknī nav iespējams izbūvēt trasi, pie tam saglabājot kokus.

Pašvaldība noteikusi kompensāciju par dabai nodarīto kaitējumu 98 tūkstošu eiro apmērā. "Eiropas Dzelzceļa līnijas" lūdza Rīgas domi ieguldīt šos līdzekļus galvaspilsētas apzaļumošanā un labiekārtošanā.

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas rajonu attīstībai, kas atrodas maģistrāles Rail Baltica apkaimē, ir jāiegulda līdz 350 miljoni eiro.

Lielākās izmaiņas plānotas Rīgas Centrālās stacijas rajonā. Tur tuneļu vietā tiks uzbūvētas virszemes pārejas, zem dzelzceļa parādīsies jauna iela (Elizabetes iela tiks pagarinata līdz Turgeņeva ielai), parādīsies jauns tilts pāri Daugavai kājāmgājējiem un velosipēdistiem. Tas savienos ar staciju veloceliņu tīklu, savukārt 13.janvāra iela pārvērtīsies par bulvāri.

Pēc temata

Tikai Rīgā vien Rail Baltica vajadzībām jāiegulda līdz 350 miljoni eiro
Eksperts pastāstīja, kādēļ projekts Rail Baltica ir ļoti svarīgs Latvijai
Rail Baltica izmaksas var būt augstākas nekā plāno Baltija
"Īstākā mistika": kā Rail Baltica izrādījusies nevienam nevajadzīga
Tagi:
Rail Baltica, Rīga, Latvija

Galvenie temati