18:11 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
31

Maija sākumā četru brīvdienu laikā galvaspilsētas policija atklāja gandrīz pusotru reizi vairāk ārkārtējās situācijas režīma pārkāpumu, nekā Lieldienās.

RĪGA, 7. maijs – Sputnik. Galvaspilsētā pieaug jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ ieviestā ārkārtējās situācijas režīma pārkāpumu skaits, vēsta BB.lv.

Rīgas Pašvaldības policija pastāstīja, ka aprīļa sākumā vēl bija dienas, kad tika konstatēti mazāk nekā desmit pārkāpumi dienā, taču tagad vidēji tiek konstatēti 40 pārkāpumi.

Latvijas iedzīvotāju pacietību sašūpoja tieši maija svētki: maija sākumā, četru brīvdienu laikā galvaspilsētas policija atklāja 234 ierobežojumu pārkāpumus, kamēr Lieldienu brīvdienu laikā tie bija tika 183 pārkāpumi.

Atgādināsim, ka 1. maijā pie Brīvības pieminekļa notika pikets pret ārkārtējās situācijas režīmu, turklāt vienu no aizturētajiem ar Covid-19 simptomiem nogādāja slimnīcā.

Taču pašvaldības policijas darbinieki saskaras arī ar parastākiem gadījumiem. Piemēram, kopā pastaigājas vairākas māmiņas ar bērnu ratiem, cilvēki savos pagalmos rīko privātus pasākumus ar saviem draugiem.

Atsevišķus pārkāpumus policija atklāj nejauši.

"Piemēram, saņemot informāciju par bērnu tiesību pārkāpumiem, konstatējam, ka mājoklī iereibuši vecāki uzrīkojuši pasēdēšanu ar paziņām. Līdz ar to arī secinām, ka pārkāpumu skaits ir krietni lielāks, bet daļa no tiem nenonāk mūsu redzeslokā vai nonāk pavisam nejauši, bet caur cita veida pārkāpumiem," pastāstīja Pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Greidāne.

Šāda veida pārkāpumi ārkārtējās situācijas režīma apstākļos paredz naudas sodu privātpersonām no 10 līdz 2000 eiro, savukārt juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.

Iepriekš Uga Dumpis paziņoja, ka Latvijas iedzīvotāju uzvedība var apdraudēt plānoto ierobežojumu atcelšanu, kas ieplānots uz šodienu.

Pēc temata

Pie Brīvības pieminekļa notika protests pret ārkārtējās situācijas režīmu
Sods par ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu pārkāpšanu pieaudzis līdz 2000 eiro
Policija izvērtēs Liepājas mēra rīcību, kurš Lieldienās apmeklēja baznīcu
Pārkāpa ārkārtējās situācijas režīmu, un pēcāk nogalināja cilvēku: noziegums Balvos
Tagi:
karantīna, Rīga, Rīgas pašvaldības policija, koronavīruss

Galvenie temati