13:02 29 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Latvijā
Saņemt īso saiti
86

Latvijā rit darbs pie mobilās lietotnes, kas noteiks tuvumā esošos cilvēkus, kuriem ir atklāts Covid-19.

RĪGA, 6. maijs – Sputnik. Daļu Covid-19 pandēmijas dēļ ieviesto ierobežojumu varētu mīkstināt, liekot cilvēkiem nēsāt sejas maskas sabiedriskās vietās, paziņoja premjerministrs Krišjānis Kariņš LTV raidījumā "Rīta panorāma".

Pēc viņa domām, tas ļaus cilvēkiem aktīvāk kustēties, pārvietoties valsts robežās un vienlaikus samazinās inficēšanās risku.

Sejas masku nēsāšanas prasību var ieviest noteiktās vietās, kur ir praktiski neiespējams ievērot divu metru distanci, piemēram, sabiedriskajā transportā.

"Ja, piemēram, autobusā būs viens saslimis cilvēks un viņš izšķaudīsies vai klepos, tad tie pilieni paliks viņa sejas maskā un neaplipinās citus. Es domāju, ka šī ir daļa no atslēgas," paziņoja premjers.

Viņš piebilda, ka nesaskata nepieciešamību nēsāt masku, piemēram, atrodoties dabā.

Kariņš nenoliedza, ka ir dzirdējis pretrunīgus viedokļus saistībā ar sejas masku nēsāšanu. Taču, pēc viņa teiktā, viņš par to esot runājis arī ar infektologu Ugu Dumpi, un viņu pozīcijas šajā jautājumā ievērojami neatšķiras.

Pēc Kariņa sacītā, sejas maskas ir tikai viens no iespējamiem pasākumiem Covid-19 ierobežošanai. Tāpat rit darbs pie mobilās lietotnes, kas noteiks tuvumā esošos cilvēkus, kuriem ir atklāts Covid-19.

Igaunijā no 11. maija tiks atvērti tirdzniecības centri, kuru apmeklētājiem stingri iesaka nēsāt sejas masku vai aizsegt degunu un muti. Grieķijā, kur no 4. maija ir sākusies pakāpeniska ierobežojumu mīkstināšana, valdība ir ieviesusi obligātu sejas masku nēsāšanu sabiedriskajā transportā, taksometrā, medicīnas iestādēs un liftos. Kopš pirmdienas sejas maskas obligāti ir jānēsā Spānijas sabiedriskajā transportā – iepriekš tā bija tikai rekomendācija.

Mobilās lietotnes, kas ļauj atklāt kontaktēšanu ar inficētajiem, izstrādā vairākās pasaules valstīs. Kopš otrdienas šāda lietotne, kuru izveidoja Lielbritānijas Nacionālais veselības dienests (NHS), tiek testēta Vaitas salā. Pilsoņu mājas karantīnas ievērošanai seko līdzi ar mobilās lietotnes palīdzību Kazahstānas Kostanajas apgabalā.

Beļģijā situāciju risina savādāk: gadījumā, ja cilvēkam ir pozitīvs Covid-19 testa rezultāts, ārsts nodos slimnieka kontakta numuru trijos Beļģijas reģionos speciāli izveidotiem zvanu centriem, kuru darbiniekiem būs jānoskaidro, ar ko ir kontaktējis saslimušais, apzvanīt šos cilvēkus, piedāvāt viņiem iziet testu un, nepieciešamības gadījumā, ievērot divu nedēļu karantīnu.

Pēc temata

Maska ir labāka par roku mazgāšanu? Zinātnieki nosaukuši galveno Covid-19 izplatības veidu
NA deputāts ieteica iedzīvotājiem nēsāt maskas un neaizmirsa iedzelt krieviem
Lietuvā karantīnas laikā nelegālie strādnieki šuva medicīnas maskas
Latvija pārvarējusi krīzi: maskas būs visiem ārstiem
Tagi:
Latvija, koronavīruss

Galvenie temati