07:29 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (795)
37

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs lūdz pārtraukt no ārzemēm atbraukušo latviešu vajāšanu, jo viņi nav atbraukuši, lai visus inficētu ar koronavīrusu.

RĪGA, 19. aprīlis — Sputnik. Noskumušais Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs savā lapā Facebook vērsies pie iedzīvotājiem ar lūgumu neuzskatīt par ienaidniekiem cilvēkus, kuri atgriezušies Latvijā no ārzemēm.

Politiķis pievērsa uzmanību tam, ka medijos un sociālajos tīklos raisās sarunas par iedzīvotāju repatriāciju. Cilvēki uzskata, ka valstij nav jāpalīdz ārzemēs iestrēgušajiem, ka pēc atgriešanās repatrianti izraisīs jaunu infekcijas vilni, tātad – ārkārtas situācijas pagarināšanu.

Lidosta Rīga
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

ĀM vadītājs atzina, ka cilvēku bažas viņam ir saprotamas. Cilvēkus biedē neziņa, jo nav saprotams, kā tālāk veidosies situācija ar Covid-19. Taču Rinkēviču skumdina ne pats skandālu fakts, bet gan netaisnīgums.

Viņš uzsver, ka "ir nepareizi uzskatīt, ka visi repatrianti ir inficēti un atbrauc tikai ar vienu mērķi – pārkāpt noteikumus un aplipināt citus".

Rinkēvičs atgādināja, ka repatrianti nav ne marsieši, ne ienaidnieki, bet līdzcilvēki, un viņu tiesības atgriezties Latvijā garantē Satversme.

Turklāt daudzi tautieši izrādījušies iestrēguši ārzemēs pretēji savai gribai un pielikuši pamatīgas pūles, lai atgrieztos.

Tiesa, politiķis vērsās arī pie pašiem repatriantiem. Viņš uzsvēra, ka nedrīkst ignorēt prasību pēc atbraukšanas stingri ievērot 14 dienu pašizolāciju un citus ierobežojumus.

Atgādināsim, ka ārkārtas situācijas laikā Latvijā atgriezušies aptuveni 4000 cilvēku. Pats Rinkēvičs ziņoja, ka ārzemēs ir tūkstošiem Latvijas valstspiederīgo, taču steidzama repatriācija vajadzīga tikai 312 cilvēkiem, kuri sen vēlas atgriezties dzimtenē. Trešdien, 15.arīlī ar repatriācijas reisiem Latvijā nogādāti 280 cilvēki no Amsterdamas un Frankfurtes. Vairāk nekā 20 atbraukušie tūlīt nodeva Covid-19 testu.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) publicēja bukletus repatriantiem latviešu un krievu valodā. Tajos speciālisti atgādināja galvenos pašizolācijas noteikumus: karantīna ilgst 14 dienas, divreiz dienā jāmēra temperatūra, ar citiem cilvēkiem sazināties aizliegts. Ja nākas iziet uz ielas, jāievēro 2m distance, turklāt nepieciešams dezinficēt virsmas un regulāri mazgāt rokas ar ziepēm.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (795)

Pēc temata

Pēdējos repatriantus izvedīs no Rīgas lidostas ar autobusiem
Infektologs: pilnas karantīnas režīms Latvijai nepalīdzēs
Nācās atdot tūkstošiem eiro: airBaltic repatriācijas reiss latviešiem izmaksāja dārgi
Tagi:
koronavīruss, Edgars Rinkēvičs

Galvenie temati