09:06 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
51

Jauna SGD termināļa celtniecība Baltijā šodien ir ekonomiski nepamatota. Šādu projektu iespējams īstenot tikai politiskiem mērķiem, uzsvēra fonda "Enerģētikas un finanšu institūts" Enerģētikas departamenta vadītājs Aleksejs Gromovs.

RĪGA, 11. aprīlis – Sputnik. Saulkrastu domes 8. aprīlī atcēla 2016. gadā pieņemto lēmumu, ar kuru tika konceptuāli atbalstīta sašķidrinātās dabasgāzes termināļa būvniecība Skultes ostas akvatorijā. Deputāti atsaucās uz ekologu pētījumiem, kuri norāda: viss SDG dzīves cikls, ieskaitot rūpniecības objektu būvdarbus, gāzes sagatavošanu, sašķidrināšanu, glabāšanu, transportēšanu un regazifikāciju, negatīvi ietekmē apkārtējo vidi.

"Šodien tirgū ir pārāk daudz gāzes, man šķiet, tāda situācija turpināsies vēl ilgu laiku, un tas nebūs saistīts ar koronavīrusa pandēmiju, tādu situāciju mēs vērojām arī pagājušajā un aizpagājušajā gadā. No ekonomikas viedokļa es nesaskatu lielu vajadzību būvēt vēl vienu SDG termināli Baltijā. No politiskā uzdevuma viedokļa – sameklēt alternatīvus gāzes avotus Krievijas cauruļvadu piegādēm, - iespējams," Gromovs norādīja sarunā ar Sputnik Lietuva.

Tomēr eksperts uzsvēra, ka Baltijā jau esošos SDG termināļu ekspluatācija, par kopīga lietošana būtu izdevīgāka, to jauda ir pilnīgi pietiekama, it īpaši ņemot vērā pašreizējos apstākļus.

"Patlaban visu pasaules valstu valdības raizēsies par to, kā pārvarēt koronavīrusa pandēmijas sekas, es domāju, visi globālie projekti, kas vēl bija aktuāli pagājušajā gadā, jau šodien zaudē aktualitāti, jo līdzekļus vajadzēs novirzīt citu, daudz svarīgāku uzdevumu risināšanai," secināja eksperts.

Pēc temata

SDG terminālis Skultē izprovocēs konkurenci ar Lietuvu
Atradīs piekāpīgu un nodrošinās obligāto SDG: Nemiro atstādina no ministra amata
Bordāns sameklējis Latvijas SDG termināļa pretiniekus Krievijā
Liktenīgais foto restorānā: Latvijas ministram uzdeva neērtus jautājumus
Ja nu tā būs Krievijas gāze: Latvijā nevēlas SDG termināli un līgumus uz 35 gadiem
Tagi:
Latvija, sdg termināls, gāze

Galvenie temati