13:25 11 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • RUB90.0154
  • USD1.2169
Latvijā
Saņemt īso saiti
NATO austrumu flangā (247)
945

Visu nākamo nedēļu Latvijā notiks NATO starptautiskā bataljona mācības. Karavīri un tehnika dosies no Ādažiem uz Daugavpils novadu un atpakaļ.

RĪGA, 11. aprīlis — Sputnik. No 13. līdz 18. aprīlim Daugavpils novadā, poligonā "Meža Mackeviči" notiks militārās mācības "Steel Brawler", liecina informācija Nacionālo bruņoto spēku vietnē.

Mācību mērķis – Latvijā dislocētās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas un bruņoto spēku darbību sadarbības pilnveidošana.

Mācībās "Steel Brawler" piedalīsies aptuveni 600 karavīri un 100 militārās tehnikas vienības. No 13. līdz 18. aprīlim maršrutā Ādažu armijas bāze – Daugavpils novads, poligons "Meža Mackeviči" – Ādažu armijas bāze pārvietosies militārā tehnika. Šī iemesla dēļ iespējami īslaicīgi transporta satiksmes ierobežojumi.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar sapratni izturēties pret iespējamiem īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem uz autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavadīs kara policija vai Pārvietošanās koordinācijas centrs. tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, autovadītāji lūgti ievērot CSN un netraucēt kolonnas kustībai, piemēram, necensties to apdzīt.

Jāpiebilst, ka jau marta beigās noskaidrojās: vairāki NATO starptautiskā bataljona karavīri Latvijā inficējušies ar koronavīrusu.

Pirms tam NATO bija spiesta koriģēt mācību programmu pandēmijas rezultātā. Piemēram, plānots, ka mācībās piedalīsies amerikāņu karavīri, taču, pandēmijai plešoties plašumā, ASV vadība pieņēma lēmumu pārtraukt kareivju un tehnikas pārvietošanu uz Eiropu, savukārt jau ieradušos nogādāt atpakaļ dislokācijas vietās.

Tomēr mācības Eiropā nav atceltas, tikai samazināts to norises mēros un mainīts formāts.

Temats:
NATO austrumu flangā (247)

Pēc temata

Kaut nu tik visu kontingentu nenogāztu: ar koronavīrusu inficēts NATO kareivis
Tūkstošiem nāvju. Kāpēc ASV ir tik daudz koronavīrusa upuru
Koronavīruss ieradies Latvijas armijā
Vīruss Latvijā nokļuvis līdz Valsts policijai. Sākta izmeklēšana
Tagi:
koronavīruss, militārās mācības, NATO

Galvenie temati