09:36 20 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)
22

Triju nedēļu laikā pārbaudīti gandrīz septiņi simti neatliekamās palīdzības dienesta darbinieki. 56 no viņiem atrodas karantīnā.

RĪGA, 8. aprīlis — Sputnik. COVID-19 infekcija fiksēta 28 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbiniekiem, stāsta Jauns.lv.

NMPD vadītāja Ilze Bukša atklāja, ka dienests jau vairākas nedēļas pastiprināti pārbauda savus darbiniekus, lai pēc iespējas agrīnākā stadijā konstatētu iespējamo slimību. Šādas darbības paredz arī Valsts operatīvās medicīniskās komisijas lēmums par dažādu kategoriju iedzīvotāju testēšanu.

Laboratorija, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Даничев

Analīzes tiek veiktas visiem NMPD darbiniekiem ar elpceļu saslimšanu simptomiem. Pozitīvas analīzes gadījumā cilvēks pārtrauc darbu un atgriežas pie tā tikai pēc atveseļošanās un negatīviem analīžu rezultātiem, vēstīja Bukša. Tāpat tiek pārbaudīti visi, kas strādā paaugstināta riska apstākļos, piemēram, analīžu teltīs.

Triju nedēļu laikā pārbaudīti gandrīz 700 NMPD darbinieki. Mājas karantīnā uzturas 56 darbinieki, kuri saskārušies ar inficētajiem.

PVO informē, ka medicīnas darbinieki cīņā ar pandēmiju atrodas avangardā, tāpēc risks inficēties ar Covid-19 viņu vidū ir īpaši liels.

Covid-19 infekcijas gadījumi konstatēti 55 Latvijas pašvaldībās. Ar to saslimuši 548 cilvēki, 41 cilvēks atrodas slimnīcā, divi cilvēki miruši pēc komplikācijām Covid-19 fonā.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (791)

Pēc temata

Latvijā ar koronavīrusu inficētos neviens nevēlas vest uz mājām no slimnīcām
Miljoniem masku un respiratoru netika piegādāti Latvijai noteiktajā laikā
Mūs var sagaidīt nepatīkami pārsteigumi: Latvijas iedzīvotājus aicina saglabāt distanci
Ārkārtējā situācija Latvijā pagarināta līdz 12. maijam
Tagi:
koronavīruss, Latvija

Galvenie temati