06:42 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)
109

Šonedēļ Latvijā samazinājies veikto koronavīrusa testu skaits: cilvēki tagad vēršas retāk, tomēr drīz vien ģimenes ārsti varēs nosūtīt pacientus uz analīzēm, un pārbaužu intensitāte atkal pieaugs, uzskata ministre Viņķele.

RĪGA, 2. aprīlis — Sputnik, Jūlija Granta. Epidēmijā inficēto veselības aprūpes iestāžu darbinieku skaits demonstrē Veselības ministrijas mazspēju: 31. martā Latvijā bija 14 inficēti mediķi no 398 pacientiem. 3%, neskatoties uz nelielo saslimstības mērogu! Tāds pats rādītājs bija Ķīnā, kad caur Uhaņas slimnīcām cauri gāja tūkstošiem pacientu.

Protams, Latvijai ir virsotnes, pie kā tiekties: Itālijā saslimušo mediķu skaits 18. martā sasniedza 8,3%, un tas šokēja visus profesionāļus.

Ministres Ilzes Viņķeles nodomu sūtīt potenciālos vīrusa pārnēsātājus pie ģimenes ārstiem, lai "konstatētu saslimušos", patiešām var uzskatīt par mēģinājumu uzpūst epidēmiju. Bergamo reģionā inficēti bija 118 no 600 ģimenes ārstiem – 20%.

Ministre ir pārliecināta, ka spēs uzturēt saslimstības līkni, kad pacienti dosies pēc nosūtījumiem uz analīzēm caur poliklīnikām, un paralēli iesaka pagarināt ārkārtas situāciju par trim mēnešiem, jo neesot iespējams veikt vairāk kā 1200-1300 analīzes.

Zīmīgs fakts: tiklīdz jauno inficēto dinamika kļuva pozitīva (no 28. marta jauno pacientu skaits samazinājās no 36 līdz 22, veikto testu skaits samazinajās divkārt, koronavīruss pēkšņi tika konstatēts bezpajumtnieku patversmē, kas nekavējoties deva bagātu "ražu" – veselus 27 inficētos.

"Paldies Dievam, ka ir atklāta COVID saslimšana patversmē! Kas meklē, tas atrod! Statistika tagad pēkšņi uzlēks. Objektīvā televīzija objektīvi drebošā diktora balsī varēs objektīvi parādīt treknu saslimstības līkni uz augšu! Un valdība varēs objektīvi pagarināt ārkārtas stāvokli vēl uz 3 mēnešiem! Dīkstāves pabalstus nedabūjāt 15 uzlikto “sietu” dēļ, lai kaut ko dabūtu? Neuztraucieties - drīz mežā būs ogas, sēnes un dažādas saknītes! Bet valdībai no 2 miljardiem vairāk paliks izdalīt tiem, kas to ir vairāk pelnījuši, nevis izdāļāt noēšanai kaut kādās dīkstāvēs! #paliecmājās

P.S. Nu, bet kāda bija statistika? Latvijā - 20 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem! Pasaulē ir izsludināta globālā pandēmija - a mēs normālu statistiku nevarējām nodrošināt!" sociālajā tīklā konstatēja Sandris Tocs.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (860)

Pēc temata

Čakša: ja MPL aparātu pietrūks, ārstēs tos, kam lielākas izredzes
Koronavīrusa uzliesmojums patversmē Rīgā: karantīnā ir 100 cilvēki
Biji ārzemēs? Ej kājām! Valdība ieviesusi jaunas normas no ārzemēm atbraukušajiem
Vīruss Latvijā nokļuvis līdz Valsts policijai. Sākta izmeklēšana
Tagi:
mediķi, Veselības ministrija, Latvija, koronavīruss

Galvenie temati