12:40 27 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Latvijā
Saņemt īso saiti
13

Silto laikapstākļu dēļ jau janvārī ugunsdzēsēji dzēsa šogad pirmo kūlas ugunsgrēku Latvijā, un tagad ir uzstādīts pirmais šī gada rekords.

RĪGA, 30. marts – Sputnik. Saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) informāciju, laikā no sestdienas līdz svētdienai Latvija tika reģistrēti 98 kūlas ugunsgrēki. Tāpat tika reģistrēti 7 meža ugunsgrēki, vēsta Rus.lsm.lv.

Kopš gada sākuma pērnā gada zāle Latvijā ir degusi jau 451 reizi. Turklāt pirmais kūlas ugunsgrēks notika uzreiz pēc šī gada pirmā meža ugunsgrēka – janvārī.

Sinoptiķi skaidro, ka situāciju ar ugunsgrēkiem pasliktina sausie un saulainie laikapstākļi. To dēļ ievērojami palielinās ugunsgrēka draudi.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un ir administratīvi sodāma darbība. Tā apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī nodara būtisku kaitējumu dabai.

​2015. gadā kūlas dedzināšanas cienītāju dēļ valstī izdega 3 256 hektāri zemes. Viens no lielākajiem 2017. gada ugunsgrēkiem notika Nīcas novada Pērkonē, kur gandrīz 6 hektāru platībā dega niedrāji. 2018. gadā divdesmit ugunsdzēsēju vienības vairāk nekā astoņas stundas dzēsa degošās Spilvas pļavas, savukārt 2019. gadā liels kūdras ugunsgrēks izcēlās 8 hektāru platībā pie izbraukšanas no Rīgas, Juglā.

Pēc temata

Klimata pārmaiņas ietekmē Latviju stiprāk nekā citas Eiropas valstis
Kamenes pamet Ameriku. Laukus apputekšņos droni
Nosaukti galvenie draudi cilvēces pastāvēšanai
Klimata pārmaiņas: kas sagaidāms Latvijā
Tagi:
Latvija

Galvenie temati