04:47 22 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Latvijā
Saņemt īso saiti
53

Pirmās neklātienes mācību nedēļas ziņas: skolas kopumā ir tikušas galā, vecākiem klājies grūti, taču Izglītības un zinātnes ministrija viņiem nekādā veidā nevar palīdzēt.

RĪGA, 27. marts – Sputnik. Pirmajā neklātienes mācību nedēļā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nesaņēma izmisuma zvanus no skolu direktoriem un skolotājiem, taču ir izmisumā kritušie vecāki, paziņoja Latvijas Radio izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

No 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā ir izsludināts ārkārtas situācijas režīms: atcelti masveida pasākumi, slēgta starptautiskā pasažieru satiksme, savukārt skolas no 23. marta uzsāka attālinātās mācības. Izglītības un zinātnes ministrija plāno nodrošināt tās līdz 14. aprīlim.

Šuplinska paskaidroja, ka pirmās nedēļas pamatuzdevums bija palaist tālmācību procesu, savukārt spriest par to, cik kvalitatīvi tas bija, viņa neņemas.

Saskaņā ar skolu direktoru aptaujas datiem, 97% ir pietiekošs tehniskais aprīkojums attālinātām mācībām. Ir jautājumi ar skolēnu tehnisko nodrošinājumu (aptuveni 3% Latvijas skolēnu mājās nav nedz datora, nedz viedtālruņa ar Interneta pieslēgumu), taču tie tiek risināti – tostarp, palīdzību sniegs Latvijas mobilo sakaru operatori.

Taču 17% skolu paziņoja, ka trūkst saskaņotu skolotāju darba plānu, un tas uztrauc Šuplinsku.

IZM ir zināms arī ar par sākumskolas skolēnu grūtībām (acīmredzot, tieši tas arī izraisa vecākos izmisumu), tādēļ tiek izskatīti nestandarta risinājumi. Piemēram, ja to izdosies paveikt, tad no 6. aprīļa vienā no ētera telekanāliem varētu parādīties speciāls mācību raidījums pamatskolas klasēm. Iepriekš Šuplinska runāja, ka translācijas varētu notikt LTV7 ēterā.

Ministre nespēja neko ieteikt strādājošajiem vecākiem, kuriem ir vairāki skolas vecuma bērni. Pēc Šuplinskas sacītā, šie jautājumi savā starpā jākoordinē vecākiem un skolām, IZM nevar iejaukties šajā procesā.

Pēc temata

"Tas reiz beigsies": kā pozitīvi stāties pretī koronavīrusam
Kaut nu tik internets izturētu: kā valstī rit attālinātās mācības
Piecas epidēmijas mācības Latvijai, jeb Mīts par "varonīgu uzvaru"
"Kad blakus ir kaimiņi": Latvijas iedzīvotāji pretojas koronavīrusa epidēmijai
Tagi:
apmācība, koronavīruss, skola, Latvija

Galvenie temati