22:03 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (859)
21

Latvijas slimnīcās ārstējas 16 pacienti, kuriem ir konstatēts koronavīruss, taču smagu gadījumu nav, ziņo veselības ministre Ilze Viņķele.

RĪGA, 27. marts – Sputnik. Radio Baltkom intervijā Latvijas veselības ministre Ilze Viņķele pastāstīja par to, kā valstī klājas koronavīrusa slimniekiem.

Iepriekš ziņots, ka Latvijā ar Covid-19 inficējušos skaits pieaudzis līdz 244 cilvēkiem.

Viņķele paziņoja, ka Latvijā ir sagatavotas 120 gultas vietas pacientiem ar jebkāda veida infekcijas saslimšanām. Savukārt Infektoloģijas centrs ir gatavs uzņemt pacientus ar koronavīrusu, ja tas būs nepieciešams.

Medicīnas iestādēs ir pietiekams skaits mākslīgās plaušu ventilācijas (MPV) iekārtu. Latvija pievienojās Eiropas Savienības kopīgajam tenderim, un mediķi gaida vēl 47 šo iekārtu piegādi.

Viņķele norādīja, ka iekārtu pietiks ar rezervi. Taču viņa uzskata, ka vairums no tiem valstij nebūs nepieciešams.

Turklāt dotajā brīdī valstī nav smagi slimu pacientu ar koronavīrusu. Slimnīcās atrodas vien 16 inficētie.

Veselības ministrijas vadītāja pauda cerību uz to, ka Latvijas ārsti uztvers šo situāciju kā apmācību posmu un spēs izmantot krīzes situācijā iegūtās prasmes, lai pēcāk pielietotu tās praksē.

Viņķele vēlreiz atkārtoja to, ko patlaban viens pēc otra atkārto visi Latvijas dienesti un iestādes, – galvenais ir pašizolācija. Un īpaši tas attiecas uz tiem, kas atgriezies Latvijā no ārzemēm.

Kā jau iepriekš paziņoja SPKC Infekcijas slimību profilakses un risku analīzes departamenta vadītājs Jurijs Perevoščikovs, Latvijā jau ir sākusies lokāla koronavīrusa izplatīšanās – epidemiologi pirmo reizi nespēja iegūt informāciju par Covid-19 inficēšanās ceļiem pieciem cilvēkiem.

Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (859)

Pēc temata

Ģimenes ārstiem Latvijā trūkst medicīnas masku
Šī diena ir pienākusi: Latvijā vairs nav iespējams noteikt vīrusa infekcijas ceļu
Gēnu inženierija pret Covid-19: kad gaidīsim Latvijas zinātnieku darba pirmos augļus
Ja nu nesen atgriezušies no ārzemēm: bankas pārbaudīs klientu kontus pirms vizītes
Tagi:
Latvija, koronavīruss

Galvenie temati