07:31 30 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Latvijā
Saņemt īso saiti
65

Saskaņā ar neoficiālu informāciju, 20. martā tiks likvidēts Pirmā Baltijas kanāla Ziņu dienests, uz kuru lika uzsvaru savu priekšvēlēšanu kampaņu laikā tās politiskās partijas, par kurām parasti balso Latvijas krievvalodīgie vēlētāji.

RĪGA, 25. februāris – Sputnik, Dmitrijs Oļeiņikovs. Pēdējo dienu laikā Rīgas mediju aprindās pastiprināti cirkulē baumas par iespējamo Pirmā Baltijas kanāla ziņu dienesta slēgšanu. Latvijas Televīzija pat nosaukusi datumu – 20. marts.

Iespējams, viss būs daudz radikālāk: kanāls var tikt slēgts, un līdz ar to cietīs ar to saistītie mediji. Tas, piemēram, ir populārais iknedēļas izdevums "MK-Latvija", kurš daudzus gadus saglabājis līderpozīcijas drukātās preses tirgū, tostarp pateicoties vērienīgam reklāmas atbalstam radniecīgajā telekanālā.

Patlaban "Baltijas mediju alianses" struktūrā, neskaitot Pirmo Baltijas kanālu, ietilpst reklāmas aģentūras "Pirmais Baltijas muzikālais kanāls" un "Baltijas mediju reklāma", kā arī izdevniecības nams "Print Media" un citi uzņēmumi.

Dažādi informācijas avoti ziņo, ka telekanāla un "MK-Latvija" īpašnieka – kompānijas "Baltijas mediju alianse" – konti ir arestēti, tāpat kā tās īpašnieku konti. Telekanāla darbiniekiem netiek izmaksāta alga (kurai bija jābūt izmaksātai jau februāra sākumā), īstenot saimniecisko darbību ar "slēgtiem" kontiem nav iespējams. Netiek izslēgts, ka tuvāko dienu laikā, kanāla vadība vērsīsies pie sabiedrības un oficiāli informēs par situāciju.

Nepatikšanas telekanālam sākās 4. februārī, kad Latvijas Valsts drošības dienests veica kratīšanas "Baltijas mediju alianses" birojā. Tās bija saistītas ar aizdomām par iespējamo Pirmā Baltijas kanāla saikni ar Krievijas biznesmeni Juriju Kovaļčuku. Viņš vairākus gadus ir Eiropas Savienības sankciju sarakstā. Iespējams, kratīšanu laikā tika atrasti apliecinājumi tam, ka viņš ir "Baltijas mediju alianse" līdzīpašnieks ar vairāku uzņēmumu starpniecību.

Aizdomās par ES sankciju pārkāpšanu nonāca "Baltijas mediju alianses" līdzīpašnieks Oļegs Solodovs un kompānijas juridiskā dienesta vadītājs Sergejs Kārītis. Viņi tika aizturēti, pēcāk viņus izlaida brīvībā.

Iepriekš, 2019. gada novembrī, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome aizliedza "Baltijas mediju aliansei" translēt 9 Krievijas telekanālus, kuru patiesā labuma guvējs, pēc padomes domām, ir Jurijs Kovaļčuks.

Pirmais Baltijas kanāls translē "Pirmā kanāla" raidījumus un ir trešais populārākais kanāls Latvijā.

Saistībā ar auditorijas specifiku Pirmais Baltijas kanāls ir tas medijs, uz kuru uzsvaru savu priekšvēlēšanu kampaņu laikā lika tās politiskās partijas, par kurām parasti balso Latvijas krievvalodīgie vēlētāji. Nedrīkst izslēgt, ka laiks kanāla slēgšanai – vai arī vismaz pagaidu tā darbības apturēšanai - ir izraudzīts nebūt ne nejauši. Valdības koalīcijas partijām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās ir ārkārtīgi izdevīgi atstāt bez "rupora" savu galveno konkurentu – "Saskaņu".

Pēc temata

"Pirmā Baltijas kanāla" retranslatora ofisu apmeklējuši VDD darbinieki
Kratīšanas un aresti Rīgā: vētraina gatavošanās mēra nomaiņai
Krievijas vēstnieks apsolīja, ka Maskava neatstās žurnālistu vajāšanu bez atbildes
NATO pateica "vajag"! Latvijā plāno pastiprināt sociālo tīklu cenzūru
Tagi:
Latvija, mediji

Galvenie temati