23:58 02 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Latvijā
Saņemt īso saiti
22

Pusotru dienu ilga dīkstāve – ilgākie veselības aprūpes elektroniskās sistēmas darbības traucējumi.

RĪGA, 20. februāris — Sputnik. Veselības aprūpes elektroniskā sistēma pārdzīvojusi ilgākos traucējumus savā darbībā – tā nestrādāja gandrīz divas dienas, vēsta LTV pārraide Panorāma.

Pusotru dienu farmaceitiskos līdzekļus visā valstī bija iespējams saņemt tikai ar papīra receptēm, ģimenes ārsti nevarēja ne atvērt, ne slēgt slimības lapas. Sistēmas traucējumu dēļ visvairāk cietuši lauku iedzīvotāji, kuri speciāli devas uz pilsētu pēc zālēm.

Ģimenes ārsti, kuri jau vairākkārt asi kritizējuši veselības aprūpes elektronisko sistēmu, apsolīja to boikotēt, ja trešdien tā darbu neatsāks. 19.februārī sistēmas darbība tika atjaunota.

Nacionālais veselības dienests (NVD) pasaidroja, ka pusotru dienu ilga dīkstāve pagaidām ir ilgākie traucējumi e-veselības darbībā.

Domājams, traucējumi radušies sistēmas atjaunošanas gaitā brīvdienās. Iespējams, cēlonis ir vienkāršs – par sistēmas kontroli vairs nerūpējas neviena IT kompānija: izsludinātais iepirkums noslēdzies bez rezultāta, un patlaban e-veselības atjaunojumus kontrolē tikai daži cilvēki.

Šobrīd veselības aprūpes elektroniskās sistēmas darbam iztērēti 14,5 miljoni eiro, tuvākajos trijos gados plānots investēt vēl 10 miljonus.

Veselības ministre Ilze Viņķele jau vairākkārt atzinusi, ka e-veselības projekta ieviešanā pieļautas kļūdas, tāpēc e-veselība ir brāķēta, un nosauca sistēmu par "bezgalīgām šausmām".

Pēc temata

Aizvien mazāk ārstu vēlas sniegt valsts apmaksātos pakalpojumus
Tas darbs nebeigsies nekad: E-veselībā ieguldīs 10 miljonus eiro
Mediķi atraduši piecdesmit kļūdas e-veselības sistēmā
Ģimenes ārsti: e-veselības sistēma var radīt haosu

Galvenie temati