14:26 27 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Latvijā
Saņemt īso saiti
43

Veselības ministrija nevar atteikties no elektroniskās veselības aprūpes sistēmas ES finansējuma noteikumu dēļ.

RĪGA, 4. februāris — Sputnik. Veselības ministre Ilze Viņķele saprot, ka savulaik, ieviešot pašreizējo e-veselības sistēmu, pamatos ir pieļautas kļūdas, kuras tagad ļoti apgrūtina sistēmas turpmāku attīstīšanu, viņa atklāja intervijā telekanāla TV3 pārraidei "900 sekundes".

"Ja jūs vaicājat, vai man ir bijusi vēlme pateikt "beidzam mocīties un vienkārši atzīstam, ka tā (pašreizējā e-veselība – red.) ir bijusi kļūda, izpildījums ir zemas kvalitātes un tā produkta lietošana ir ļoti apgrūtināta," tad, jā, man ir šāda vēlme bijusi," konstatēja Viņķele.

Ārsts
© Sputnik / Алексей Сухоруков

Tomēr iepriekš uzbūvētās sistēmas attīstīšana tiek turpināta, jo Eiropas fondu finansējums uzliek noteiktus ierobežojumus, piebilda politiķe.

"Diemžēl tās bezgalīgās šausmas turpinās, un tagad ir aktuāls jautājums, kā mēs varam uz tā brāķa veidā uztaisītā sistēmas pamata, tomēr mēģināt uzķibināt funkcionējošu e-recepti, kas ir pieejama 24/7 režīmā ar iespējami retiem traucējumiem," atklāja veselības ministre.

Pagājušajā nedēļā Finanšu ministrijas pārstāvji Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē paziņoja, ka no Eiropas reģionālās attīstības fonda projektam rezervēti 8,5 miljoni eiro, taču progresa nav, tāpēc radušās šaubas par to, vai projektu izdosies īstenot savlaicīgi.

Pie tam daži komisijas locekļi ierosināja pārtraukt pašreizējās sistēmas finansēšanu un radīt jaunu, normāli funkcionējošu sistēmu.

Pēc temata

E-veselība bez maksas nestrādā: par ko maksā ārsti
Viņķele apturējusi e-veselības izstrādi
Mediķi atraduši piecdesmit kļūdas e-veselības sistēmā
Ārsts no Valkas aicinājis pacientus vērsties pie ministres

Galvenie temati