15:43 24 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Latvijā
Saņemt īso saiti
54

Gada laikā Latvijā pieaugusi to cilvēku daļa, kas piekrīt politisko brīvību ierobežošanai apmaiņā pret materiālās labklājības uzlabošanu.

RĪGA, 10. februāris – Sputnik. Vairums Latvijas iedzīvotāju nepiekrīt apmainīt brīvību pret desu, lai gan to cilvēku skaits, kas ir gatavs atteikties no daļas politisko brīvību apmaiņā pret labklājības izaugsmi, gada laikā ir pieaudzis par ceturtdaļu.

Šādi iz SKDS pētījumu centra aptaujas dati, ko publicēja tā direktors Arnis Kaktiņš.

"Pēc dīvainajām straujajām pozitīvajām izmaiņām pagājušā gada nogalē, šogad iedzīvotāju gatavība mainīt "brīvību pret desu" ir vairāk pietuvinājusies 2014 – 2016. gadu līmenim.

Tomēr ilgtermiņa izmaiņas tik un tā vēl aizvien ir pozitīvas. Patlaban tikai 33% būtu gatavi augstākas materiālās labklājības dēļ atteikties no politiskajām brīvībām," uzrakstīja Kaktiņš.

​Esošais rādītājs (33%) ir nedaudz zemāks par 2016. gada rādītāju (36%), taču pērn par gatavību apmainīt brīvību pret desu paziņoja vien 24% aptaujāto. Taču kopumā puse respondentu vienā vai otrā mērā nepiekrīt apgalvojumam, ka atteikšanās no daļas politisko brīvību ir pieļaujama, lai nodrošinātu iedzīvotāju labklājības izaugsmi.

Pēc temata

Stabili un gatavi turpināt: Kariņš apkopojis pirmā darba gada rezultātus
Nabadzības riska zonā: kādēļ Latvijas varasiestādes slēpj no tautas iztikas minimumu
Petraviča: ieguldiet naudu nekustamā īpašumā vai bērnos, ar pensiju vienalga nepietiks

Galvenie temati