02:27 16 Maijs 2021
Tiešraide
  • RUB89.4671
  • USD1.2123
  • RUB89.6216
Latvijā
Saņemt īso saiti
111

"Runājiet angliski vai vācieties prom" – sludinājums ar šādu saturu parādījies uz kādas mājas Lielbritānijas Norfolkas grāfistē.

RĪGA, 3. februāris – Sputnik. Apdzīvojušies Lielbritānijā Latvijas valstspiederīgie tagad, acīmredzot, uz savas ādas var izjust, kā tas ir, kad tevi apspiež tavas dzimtās valodas dēļ.

Sludinājums "Happy Brexit Day" parādījās uz kādas Noridžas pilsētas mājas Norfolkas grāfistē, raksta Bb.lv.

"Beidzot mēs esam atgriezuši savu dižo valsti un tagad vēlamies izskaidrot dažas lietas šīs mājas iemītniekiem. Mēs netoleranti attiecamies pret cilvēkiem, kuri runā jebkurā citā valodā, izņemot karalienes Elizabetes valodu, kura ir angļu. Angļu valoda ir vienīgā valoda, kurā šeit runā. Ja gribat runāt citā valodā, vācieties prom uz savu dzimteni, lai arī no kurienes jūs nebūtu atbraukuši. Un dodiet dzīvot jūsu ieņemtajā dzīvoklī angļiem, kā tas bijis pirms tam, kad jūs aizpildījāt mūsu dižo zemi," tika rakstīts sludinājumā.

Pie tam šis iesniegums nebija vienīgais, papīri tika izkārti uz ugunsdzēsības skapjiem katrā daudzstāvu mājas stāvā.

Tiek atzīmēts, ka, visticamāk, šajā mājā tiek piešķirts sociālais mājoklis. Parasti šādās mājās dzīvokļus piešķir ģimenēm ar zemu iztikas līmeni, un maksa par mājokli tajos ir minimāla.

Vietējās varasiestādes jau ir reaģējušas uz šo gadījumu, apsolot tikt skaidrībā ar situāciju. Pilsētas varasiestādes paziņoja, ka Noridža vienmēr ir bijusi viesmīlīga pilsēta un tur necietīs ksenofobijas izpausmi.

Grāfistes policija jau ir informēta un veic izmeklēšanu.

Noridžas pilsētas padomes loceklis Maiks Stonards nosodīja šo "riebīgo plakātu" un paziņoja, ka tas ir "noziegums uz naida pamata".

Kā jau iepriekš Sputnik Latvija intervijā stāstīja latvietis Valdemārs K., kurš kopā ar sievu dzīvo Anglijas industriālajā Pīterboro pilsētā, Anglijā ir tādas pilsētas, kur pusi iedzīvotāju veido migranti. Fabrikā, piemēram, strādā 500-600 cilvēku, un tikai divi no tiem ir angļi. Tajā runā tikai krieviski un latviski. Viņi nemācās un nezina angļu valodu.

Piektdien, 31. janvārī, plkst. 23:00 Lielbritānija oficiāli pameta Eiropas Savienību pēc trīs ar pusi gadiem pēc referenduma par izstāšanos. Saskaņā ar Latvijas ĀM datiem, Lielbritānijā dzīvo 117 tūkstoši Latvijas valstspiederīgo.

Pēc temata

Šengenas zona varētu paplašināties
Rokasspiedieni, "Megxit" un mazliet krieviski: Berlīnē tikušies līderi
Londona vēlas ar draudiem paātrināt tirdznieciskās pārrunas ar ES
Eiropas Savienība oficiāli pazaudējusi vienu aizbildni: Brexit ir noticis

Galvenie temati