12:13 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Latvijā
Saņemt īso saiti
85

Latvieši ir šokā, Bolderājā darās briesmu lietas: sāc runāt latviski, bet tev atbild krieviski! Un tā notiek visur, tostarp poliklīnikās.

RĪGA, 18. janvāris – Sputnik. Apspriešanu Twitter vietnē par Bolderājā notiekošo nekārtību savā profilā publicēja Saeimas deputāts no Nacionālās apvienības Aleksandrs Kiršteins, raksta Bb.lv.

"Kas tas par murgu? Kāpēc Bolderājā, visur, kur eju gan pie ārstiem, gan citur ar mani runā krieviski? Kaut gan sasveicinos un turpinu sarunu latviešu valodā. Esmu nesaprašanā. Kādreiz tā nebija," ar šādu publikāciju aizsākās asa apspriešana par valsts valodas bēdīgo stāvokli Latvijā.

​Komentāros pie šīs publikācijas lietotāji metās žēloties par to, ka patiešām nav izejas no šīs situācijas ar krievu valodu Latvijā, pat neraugoties uz Valsts valodas centra (VVC) centieniem.

"Pirmais kas nāk prātā ir VVC un nesakārtota likumdošana," uzrakstīja kāds no līdzjūtīgajiem lietotājiem.

"Lienošā rusifikācija. Tā to sauc," atzīmēja problēmas mērogu kāds cits lietotājs.

Toties vēl kāds lietotājs atzīmēja, ka pie šādas situācijas novedusi ilgstošā "Saskaņas" valdīšana Rīgā.

"Saskaņas" ilgstošā valdīšana šiem likusi noprast, ka "gansu" (latviešu) laiki Rīgā beigušies," uzrakstīja viņš.

Iepriekš Latvijas eiroparlamentārietis Roberts Zīle pasūdzējās Twitter, ka Frankfurtē uz iekāpšanu lidmašīnā lidsabiedrība airBaltic uzaicināja viņu krieviski.

Viņš uzrakstīja sašutuma pilnu tvītu, uz kuru nacionālā lidsabiedrība ātri vien atbildēja. Tur paskaidroja ka valodu izvēlējās darbiniece, un apsolīja "parunāt ar lidostas pārstāvjiem".

Vēl viena "nepatīkama lieta", izrādās, sagaida latviešus Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas zvanu centrā. Tur zvanu centra dienests arī izmanto krievu valodu sarunā ar klientiem.

Pēc temata

Vai krievu pacientam arī uz nāves robežas jārunā latviski: pilsoņiem iesaka nomierināties
Krievu valoda, nepilsoņi, pensijas, Saeimas atlaišana… Vai Latvijā atgriežas referendumi
Tā ir mānīšana: juriste izkritizēja Levitu par "latviskas Latvijas" būvēšanu
Eirodeputāts no Latvijas vēlējās pasūdzēties par airBaltic un "sāka cienīt" krievu valodu

Galvenie temati