23:55 05 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Latvijā
Saņemt īso saiti
51

Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš noteica Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko vizītes datumu valstī un pauda cerību, ka Baltkrievijas līderis neatbrauks viens.

RĪGA, 17. janvāris – Sputnik. Latvijas premjerministrs Krišjānis Kariņš, kurš ceturtdien, 16. janvārī, atradās vizītē Baltkrievijā, uzaicināja baltkrievu prezidentu Aleksandru Lukašenko uz Latviju, vēsta BB.lv.

Tikšanās laikā ar Lukašenko Kariņš ierosināja datumu 3. aprīlis. Sarunā viņš uzsvēra, ka notiek daudz sagatavošanās darbu, lai pienācīgi sagaidītu Latvijā Baltkrievijas līderi.

"No mūsu puses var būt 3. aprīļa datums. Ja, protams, tas būs ērti arī jūsu pusei, mēs būsim ļoti priecīgi jūs redzēt," paziņoja Latvijas premjers.

Tāpat premjers pauda cerību, ka kopā ar Lukašenko viņa delegācijas sastāvā Latvijā ieradīsies Baltkrievijas uzņēmēji, lai puses varētu apspriest ne vien politiku, bet arī biznesu.

Atgādināsim, ka Kariņš iepriekš pastāstīja par to, ka Latvija ir ieinteresēta ilgtermiņa ekonomisko attiecību veidošanā ar Baltkrieviju, jo tādā gadījumā varēs plānot biznesu un samazināt cenas. Tostarp Latvija ir ieinteresēta naftas transportēšanas organizēšanās uz Baltkrieviju caur savām ostām.

Latvijas premjers uzsvēra, ka Baltijas valstij tā ir reāla nauda, taču pagaidām šis jautājums atrodas apspriešanas stadijā, jautājums paliek kompāniju lēmumā.

Pēc temata

Baltkrievijas prezidentu satrauc NATO plašās mācības Baltijā
Stratēģisks jautājums: ko Latvijā sagaida no Lukašenko vizītes
Baltkrievijas prezidents uzdevis sagatavot atbildi pēc ASV tanku dislokācijas Lietuvā

Galvenie temati