15:43 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2121
  • RUB90.6697
Latvijā
Saņemt īso saiti
48

Sākot no šī gada var uzrakstīt iesniegumu ar lūgumu nelaist jūs spēļu zālēs; no atkarīgo no azartspēlēm reģistra izslēdz tikai pēc konsultācijām ar psihologu.

RĪGA, 15. janvāris – Sputnik. Kopš gada sākuma aptuveni tūkstotis cilvēku palūdza iekļaut viņus speciālajā reģistrā, kurš aizliedz piekļūt azartspēlēm un interaktīvajām loterijām, pastāstīja Latvijas Radio Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas vadītāja Signe Birne.

Vēl pustūkstotis šādu lūgumu iesniedza pērn.

"Saliekot visu kopā, mums reģistrā pašlaik ir aptuveni 1600 iesniegumu, kas ir pietiekami daudz," saka Birne.

Viņa atgādināja, ka no 1. janvāra visiem azartspēļu rīkotājiem stājas spēkā pienākums pārbaudīt, vai apmeklētājs nav iekļauts reģistrā.

"Cilvēks var vienkārši just, kas viņam azartspēles rada vai, iespējams, radīs kādas problēmas un nespēs pats sevi kontrolēt. Un valsts tādējādi palīdz cilvēkam neapmeklēt azartspēļu vietas. Šis reģistrs attiecas uz absolūti visām azartspēlēm," piebilda Birne.

Kopumā Latvijā dzīvo vairāk nekā 79 tūkstoši cilvēku ar atkarību no azartspēlēm.

Uzrakstīt iesniegumu Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai ar lūgumu vairs neielaist jūs azartspēļu iestādēs var jau sen, taču līdz vienotā elektroniskā reģistra ieviešanas spēļu zāļu personāla lēmums neielaist šādus klientus spēlēt bija drīzāk labas gribas žests.

Savukārt tagad ir parādījies likuma izpildes kontroles mehānisms. Azartspēļu rīkotājiem par reģistrā iekļauta cilvēka pielaišanu pie spēlēm draud naudas sods līdz pat 1400 eiro.

Ziņas par konkrētu cilvēku nevar izdzēst no reģistra mazāk nekā pēc gada. Ja cilvēks nolems izslēgt savu vārdu no tā, viņam būs pašam personīgi jāierodas Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā, kur viņam sākumā piedāvās aprunāties ar psihologu.

Turklāt kopš pērnā gada Latvijā darbojas uzticības tālrunis 29323202 – tiem, kas cieš no atkarības no azartspēlēm, un viņu tuviniekiem. Tā ir biedrības "Esi brīvs" un krīzes centra "Skalbes" sociālā iniciatīva.

Azartspēles Latvijā atnes arvien lielākus ienākumus. Saskaņā ar Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas datiem, pērnā gada deviņos mēnešos Latvijā strādājošie azartspēļu rīkotāji nopelnīja 225,1 miljonu eiro – par 12,6% vairāk, nekā pirms gada. Visvairāk ienākumu nozarē atnesuši spēļu automāti – 171,1 miljonu eiro (+9,1%).

Pēc temata

Izaicina uz alus kausu un salauž likteni: Daugavpilī aizliedz spēļu zāles
Nospēlēsies: spēļu mānijas apkarošana Rīgā Latvijas mērogā ir nekas
Rīgas dome nolēmusi slēgt galvaspilsētas spēļu zāles

Galvenie temati