06:06 08 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Latvijā
Saņemt īso saiti
28

Prāmis Romantika, kas apkalpo maršrutu starp Latviju un Zviedriju, mazāk piesārņos atmosfēru pēc divas nedēļas ilgas apkopes Gdiņā.

RĪGA, 14. janvāris — Sputnik. Līdz 25. janvārim maršrutā Rīga-Stokholma kursēs tikai prāmis "Isabelle", vēsta Tallink Grupp.

Prāmis "Romantika", kas apkalpo maršrutu starp Latviju un Zviedriju kopš 2016. gada, vakar devās uz kuģubūvētavu "Nauta" Gdiņā (Polija), kur ieplānota tā apkope un renovācija.

Uz prāmja tiks pārbūvētas vairākas kafejnīcas un restorāni. Paredzēti arī tehniskie uzlabojumi ar mērķi celt energoefektivitāti un samazināt izmešus. Prāmju ogļskābās gāzes pēdas ir mazākas nekā lidmašīnām, tomēr kuģniecības kompānijas cenšas padarīt savus transporta līdzekļus "zaļākus".

AS "Tallink Grupp", kas dibināta 1989. gadā, ir vadošais pasažieru pārvadātājs Baltijas jūras ziemeļu daļā. Prāmju operatora rīcībā ir 16 kuģi, tas izpilda maršrutus starp Igauniju, Somiju, Zviedriju un Latviju.

Satiksmi starp Rīgu un Stokholmu "Tallink Grupp" aizsāka 2006. gadā. No 2014. gada augusta kursē viens prāmis – 1989. gadā būvētā "Isabelle". 2016.gada decembrī tam pievienojās prāmis "Romantika", kas būvēts 2002. gadā.

Pēc temata

Ātrā palīdzība Latvijā cer uz kooperāciju ar armiju un Robežsardzi
Tallink palaidīs prāmi no Helsinkiem uz Rīgu
Streiks Somijā apdraud prāmju satiksmi starp Tallinu un Helsinkiem

Galvenie temati