02:23 18 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB89.4671
  • RUB89.9493
Latvijā
Saņemt īso saiti
Baņķieru nedienas Latvijā (92)
92

Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa piedāvā Latvijas bankām nopietni padomāt par savu uzvedību.

RĪGA, 10. janvāris – Sputnik. Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) redzeslokā nonākušas vairākas Latvijā strādājošas bankas, kuru darbība tiek pastiprināti analizēta, paziņoja FID vadītāja Ilze Znotiņa Latvijas Radio ēterā.

Viņa paskaidroja, ka FID pievērš uzmanību visu Latvijā strādājošo banku darbībai, taču dažām no tām nopietni jāaizdomājas par savu rīcību, citādi viss "var beigties nepatīkami".

"Jā, mums arī šķiet, ka dažas bankas joprojām vai nu nav sapratušas, vai pārbauda robežas, vai arī kaut kādā ziņā joprojām uzskata, ka ballīte turpinās. Tieši tā iemesla dēļ ir vairākas bankas, kurām veicam stratēģisko analīzi. Joprojām ir dažas bankas, kurām nopietni vajadzētu pārdomāt, vai nav pienācis laiks beigt to, ko viņas dara, jo citādi var beigties pavisam nepatīkami," uzsvēra Znotiņa.

Konkrētas bankas, pret kurām ir pretenzijas, viņa nenosauca.

Pērnā gada novembrī Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja Santa Purgaile paziņoja, ka aptuveni trešā daļa Latvijā strādājošo banku atrodas augsta riska zonā. Kopumā Latvijā strādā 15 bankas, tādēļ runa bija par piecām finanšu iestādēm valstī.

SVF un Moneyval komisijas eksperti vairākkārt norādīja uz Latvijas atpalikšanu finanšu noziegumu apkarošanas jomā un draudēja iekļaut valsti "pelēkajā sarakstā". Savukārt Latvijas varasiestāžu pārstāvji solīja atbrīvot tirgu no bankām, kuras neapkaro finanšu noziegumus. Taču pēc ABLV likvidācijas valstī tika slēgta tikai viena banka – PNB, turklāt par pārkāpumiem, kas nebija saistīti ar naudas atmazgāšanu.

Temats:
Baņķieru nedienas Latvijā (92)

Pēc temata

Laupi nolaupīto: kā Latvija adaptē Ļeņina lozungus
Purgaile: trešā daļa Latvijas banku ir riska zonā
"Ja galvā čivina zvirbuļi, jārunā ar speciālistiem": Lemberga un Rinkēviča "laipnības"
SEB banku gaida jaunas problēmas: Zviedrijas Finanšu inspekcija ierosinājusi lietu

Galvenie temati