20:04 07 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Latvijā
Saņemt īso saiti
54

Ja pantu par izglītību Latvijā ANO valodās CVK uzskata par Satversmes preambulai neatbilstošu, tad arī esošais likums pārkāpj Satversmi – tajā ir pants par izglītību ES valodās, nevis tikai latviešu, paziņoja Jānis Kuzins.

RĪGA, 8. janvāris – Sputnik. Centrālā vēlēšanu komisija noraidīja "Jaunās saskaņas" līdera Jāņa Kuzina iniciatīvu par referenduma rīkošanu par iespēju iegūt izglītību Latvijā ne vien latviešu valodā, bet arī citās oficiālajās ES un ANO valodās. Galvenais iemesls ir tās neatbilstība Satversmes preambulai, paskaidroja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

"Mums atteica. Lai gan, ja tā izvērtē, jau esošais Latvijas Izglītības likums neatbilst šai preambulai, jo tajā ir tikai viena valoda – latviešu, citu valodu tajā nav," pateica Kuzins intervijā Sputnik Latvija.

Viņš atzīmēja, ka CVK lēmums ir politisks, pieteicēju pat neuzklausīja, lai gan viņš bija juridiskā ziņā gatavs un vēlējās sniegt skaidrojumus Izglītības un zinātnes ministrijas, Tieslietu ministrijas un Tiesībsarga biroja atsauksmēm attiecībā uz referenduma jautājumu.

"Komisija vienkārši uzreiz nobalsoja pret, un viss. Kas vēlreiz pierāda, ka CVK locekļi tomēr pārstāv politiskās partijas, un balso, kā tiem teikts," sacīja Kuzins.

Pēc viņa teiktā, CVK lēmumu varēs apstrīdēt Latvijas Augstākajā tiesā, savukārt gadījumā, ja arī tā tiks zaudēta, – ECT.

"Tuvāko dienu laikā būs lēmums, tuvākajās dienās mēs apstrīdēsim to Augstākajā tiesā, ja mēs zaudēsim tajā, varēs iet uz Cilvēktiesību tiesu Strasbūrā," pateica Kuzins.

Pēc temata

Desmit eiro par piecām minūtēm: deputāte piedāvā maksāt latviešiem par krievu valodu
Mums nav vienalga: gājiens par izglītības pieejamību krievu valodā
Krievijas pārstāvis EDSO atgādināja par krievu valodas aizliegšanu Latvijas skolās
Latvieši uzskata, ka krievi – tie ir tie, citi: Baltkom klausītājs par latviešu valodu
Tagi:
izglītība, valoda, tiesa, Satversme

Galvenie temati