12:34 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Latvijā
Saņemt īso saiti
54

Seši kareivji no Latvijas turpinās dienēt Irākā, lai gan ASV ir apturējušas savu misiju šajā valstī.

RĪGA, 7. janvāris – Sputnik. Irākas parlaments iepriekš nobalsoja par vienošanās laušanu ar koalīciju par "Islāma valsts" apkarošanu un ārvalstu karaspēku izvešanu no savas teritorijas.

ASV šajā sakarā jau ir apturējušas kareivju apmācību Irākā. Kas tad notiks ar sešiem kareivjiem no Latvijas, kuri dienē tur?

Latvijas Aizsardzības ministrijas vadītājs Artis Pabriks iepriekš apgalvoja, ka iemeslu Latvijas kareivju izvešanai no Irākas teritorijas nav. Un patiešām, Latvijas kareivji nav NATO apmācības misijas sastāvā, kuras darbība valsts teritorijā tika apturēta.

Kareivji no Latvijas ir Dānijas militārā kontingenta sastāvā. Un Dānija turpina savu misiju Irākā.

Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins paskaidroja, ka lēmumu par to, vai Latvijas kareivji paliks Irākā vai arī nē, pieņems Dānija.

Protesti Irākā un Suleimani slepkavība

Situācija Bagdādē saasinājās 31. decembrī, kad protesta akciju dalībnieki mēģināja ieņemt ASV vēstniecību. Akcijas sākās pēc ASV bezpilota lidaparātu uzbrukumos bojā gājušo šiītu grupējuma "Kataib Hesbollah" locekļu bērēm. Karavīri izmantoja asaru gāzi, lai izkliedētu demonstrantus, 1.janvārī uzbrukumi mitējās.

Irākas prezidents Barhams Salehs nosodīja uzbrukumu ASV vēstniecībai Bagdādē un nosauca tamlīdzīgas darbības poar uzbrukumu Irākas suverenitātei.

2.janvāra naktī ASV organizēja uzbrukumu Bagdādes lidostas rajonā pret Irānas armijas elitārās vienības komandieri ģenerāli Kasemu Suleimani un Irākas šiītu zemessargu komandiera vietnieku Abu Mahdi al Muhandisu, kurus Vašingtona vaino par uzbrukumu ASV vēstniecībai Bagdādē 31.decembrī.

Pēc temata

Raķešu apšaudē Bagdādes lidostā gājis bojā Irānas ģenerālis Suleimani
Irākas parlaments atbalstījis ārvalstu bruņoto spēku izvešanu no valsts
ASV senators nosaucis operāciju pret Suleimani par aizsardzības pasākumu
Mediji ziņo par mīnmetēju apšaudi Bagdādē
Tagi:
karaspēks, Latvija, Irāka

Galvenie temati