08:26 20 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Pasaulē
Saņemt īso saiti
38

Ierosinājumu izvest no valsts ārzemju karavīrus iesniedzis valsts premjerministra pienākumu izpildītājs Adils Abduls Mahdi.

RĪGA, 6. janvāris - Sputnik. Irākas parlaments nobalsojis par lēmumu lauzt vienošanos ar koalīciju cīņā pret "Islāma valsti" (vairākās pasaules valstīs aizliegts teroristisks grupējums) un ārvalstu spēku izvešanu no valsts, informēja RIA Novosti, atsaucoties uz telekanālu "Al Arabia".

Iepriekš atbilstošo ierosinājumu iesniedzis valsts premjerministra pienākumu izpildītājs Adils Abduls Mahdi. Politiķis norādīja, ka tas palīdzēs pārveidot attiecības ar ASV un citām valstīm, kā arī uzturēt draudzīgas attiecības, balstoties uz savstarpēju cieņu pret suverenitāti un neiejaukšanos iekšējās lietās.

Iepriekš ASV vadītā koalīcija apturēja karavīru apmācības Irākā. Vienlaikus tās vadība akcentēja, ka saglabā partnerattiecības cīņā ar ISIS.

Protesti Irākā un Suleimani slepkavība

Situācija Bagdādē saasinājās 31. decembrī, kad protesta akciju dalībnieki mēģināja ieņemt ASV vēstniecību. Akcijas sākās pēc ASV bezpilota lidaparātu uzbrukumos bojā gājušo šiītu grupējuma "Kataib Hesbollah" locekļu bērēm. Karavīri izmantoja asaru gāzi, lai izkliedētu demonstrantus, 1.janvārī uzbrukumi mitējās.

Irākas prezidents Barhams Salehs nosodīja uzbrukumu ASV vēstniecībai Bagdādē un nosauca tamlīdzīgas darbības par uzbrukumu Irākas suverenitātei.

2.janvāra naktī ASV organizēja uzbrukumu Bagdādes lidostas rajonā pret Irānas armijas elitārās vienības komandieri ģenerāli Kasemu Suleimani un Irākas šiītu zemessargu komandiera vietnieku Abu Mahdi al Muhandisu, kurus Vašingtona vaino par uzbrukumu ASV vēstniecībai Bagdādē 31.decembrī.

Pēc temata

Raķešu apšaudē Bagdādes lidostā gājis bojā Irānas ģenerālis Suleimani
ASV senators nosaucis operāciju pret Suleimani par aizsardzības pasākumu
ASV politiķis cer aizliegt Trampam karot ar Irānu
Uzbrukumi un ģenerāļa slepkavība nav iemesls: Latvijas kareivji nepametīs Irāku
Tagi:
Irāka

Galvenie temati