11:35 30 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Latvijā
Saņemt īso saiti
34

Kamēr ukraiņu jūrnieki atpūšas Jūrmalā par Latvijas budžeta līdzekļiem, Ukrainas ārlietu ministrs Vadims Pristaiko pateicas Latvijas ĀM vadītājam Edgaram Rinkēvičam par "personīgu ieguldījumu".

RĪGA, 22. decembris – Sputnik. Notiesāto un aizturēto pilsoņu apmaiņas ietvaros starp Krieviju un Ukrainu 7. septembrī atbrīvotie 10. decembrī ieradās Latvijā rehabilitācijas nolūkos.

Vienpadsmit ukraiņu jūrnieki, katram no kuriem bija ļauts paņemt līdzi vienu ģimenes locekli, iziet rehabilitāciju sanatorijā "Vaivari" Jūrmalā par Latvijas budžeta līdzekļiem – 34 196 eiro.

Latvijas ĀM norādīja, ka šie tēriņi atbilst valsts ārpolitiskajām interesēm, kura "sniedz humanitāro palīdzību Ukrainai".

Pateicīgais Ukrainas ĀM vadītājs Vadims Pristaiko pauda savā Twitter mikroblogā atzinību "savam draugam", Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkevičam "par personīgo ieguldījumu".

Rinkēvičs uzreiz pasteidzās padalīties Pristaiko tvītā savā mikroblogā.

"Esmu ļoti pateicīgs manam dārgajam draugam, Latvijas ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam par personīgo ieguldījumu ukraiņu politieslodzīto rehabilitācijā, kurus atbrīvoja no apcietinājuma," teikts Ukrainas ĀM vadītāja paziņojumā.

Turpat Pristaiko pauž cerību uz to, ka, strādājot kopā, Ukraina un Latvija spēs panākt visu Ukrainas politieslodzīto atbrīvošanu.

Savu publikāciju Pristaiko papildināja ar ukraiņu un viņu ģimenes locekļu fotogrāfiju no Jūrmalas sanatorijas.

Ko "rehabilitē" Latvija

2018. gada novembrī Krievijas robežsargi aizturēja trīs Ukrainas Jūras spēku kuģus: bruņotos kuterus "Nikopoļ" un "Berdjansk", kā arī velkoni "Jani Kapu" pēc iebrukuma Krievijas teritoriālajos ūdeņos Melnajā jūrā.

Pēc atteikšanās pakļauties likumīgajām prasībām apstāties Krievijas krasta apsardze atklāja uguni pa pārkāpējiem.

Rezultātā peldlīdzekļi tika nogādāti Kerčas ostā, pret to ekipāžām – Ukrainas kara jūrniekiem un UDD darbiniekiem tika ierosināta krimināllieta, un tiesa sankcionēja viņu arestu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins notikušo nosauca par iepriekš izplānotu provokāciju, kas saistīta ar Petro Porošenko zemo reitingu prezidenta vēlēšanu priekšvakarā. Pēc viņa vārdiem, Ukrainas valdība nosūtījusi šos jūrniekus cerībā, ka kāds no viņiem ies bojā, taču, par lielu neapmierinātību Kijevas elitei, tas nav noticis.

2019. gada 7. septembrī arestētie tika nodoti Ukrainai saskaņā ar Maskavas un Kijevas vienošanos par notiesāto un aizturēto personu apmaiņu. Starp atbrīvotajiem bija arī par terorakta organizēšanu Krievijā notiesātais Oļegs Sencovs un 24 Ukrainas jūrnieki.

Pēc temata

Latvija palielinājusi izdevumus Ukrainas karavīru ārstēšanai
KF par terorakta gatavošanu notiesātais ukrainis Sencovs ārstējas Latvijā
Latvijā uz trim dienām atbraukušos ukraiņu bērnus aizsūtīja uz Jaunsardzi
Labdarības maratons "Dod pieci!" Jau ir savācis vairāk nekā 100 tūkstošus eiro
Latvija izārstēs Ukrainas kareivjus, kuri organizēja provokāciju Kerčas šaurumā
Latvija piešķirs 34 tūkstošus eiro Ukrainas jūrnieku ārstēšanai

Galvenie temati