Karogi un foto piemiņai pie tualetes: Latvijas ĀM sagaidījusi Ukrainas jūrniekus

Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Ukrainas jūrnieki un viņu ģimenes locekļi sākuši desmit dienas ilgu rehabilitācijas kursu centrā "Vaivari" Jūrmalā.

RĪGA, 12. decembris — Sputnik. Ukrainas jūrnieki, kuri 7. septembrī tika atbrīvoti saskaņā ar Krievijas un Ukrainas vienošanos par notiesāto un aizturēto pilsoņu apmaiņu. 10. decembrī ieradās Latvijā rehabilitācijai, informēja Latvijas Ārlietu ministrija un publicēja fotogrāfiju, kurā redzams, kā jūrnieki sagaidīti lidostā. Latvija uzņēmusi ārstēšanai 11 ukraiņu jūrniekus. Viņiem tika atļauts atvest līdzi pa vienam ģimenes loceklim. Rehabilitācijas programmai plānots iztērēt 34 196 eiro.

Latvijā ukraiņu jūrniekiem tiks organizētas tikšanās ar Latvijas amatpersonām, ekskursijas uz Saldu, Ogri un Bausku, parādīs Rundāles pili, kā arī aizvedīs uz Ziemassvētku koncertu.

© Photo Официальный аккаунт МИД Латвии в Twitter Ukrainas jūrnieku sagaidīšana lidostā Rīgā
Karogi un foto piemiņai pie tualetes: Latvijas ĀM sagaidījusi Ukrainas jūrniekus - Sputnik Latvija
Ukrainas jūrnieku sagaidīšana lidostā Rīgā

Latvijas ĀM atzīmēja, ka ukraiņu jūrnieku rehabilitācijai atvēlētie izdevumi atbilst valsts ārpolitiskajām interesēm, kas nodrošina humāno palīdzību Ukrainai.

Iepriekš vēstīts, ka 2018. gada novembrī Krievijas robežsargi aizturēja trīs Ukrainas Jūras spēku kuģus: bruņotos kuterus "Nikopoļ" un "Berdjansk", kā arī velkoni "Jani Kapu" pēc iebrukuma Krievijas teritoriālajos ūdeņos Melnajā jūrā.

Pēc atteikšanās pakļauties likumīgajām prasībām apstāties Krievijas krasta apsardze atklāja uguni pa pārkāpējiem.

Избрание меры пресечения задержанным украинским морякам - Sputnik Latvija
Latvija izārstēs Ukrainas kareivjus, kuri organizēja provokāciju Kerčas šaurumā

Rezultātā peldlīdzekļi tika nogādāti Kerčas ostā, pret to ekipāžām – Ukrainas kara jūrniekiem un UDD darbiniekiem tika ierosināta krimināllieta, un tiesa sankcionēja viņu arestu.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins notikušo nosauca par iepriekš izplānotu provokāciju, kas saistīta ar Petro Porošenko zemo reitingu prezidenta vēlēšanu priekšvakarā. Pēc viņa vārdiem, Ukrainas valdība nosūtījusi šos jūrniekus cerībā, ka kāds no viņiem ies bojā, taču, par lielu neapmierinātību Kijevas elitei, tas nav noticis.

2019. gada 7. septembrī arestētie tika nodoti Ukrainai saskaņā ar Maskavas un Kijevas vienošanos par notiesāto un aizturēto personu apmaiņu. Starp atbrīvotajiem bija arī par terorakta organizēšanu Krievijā notiesātais Oļegs Sencovs un 24 Ukrainas jūrnieki. Šajā dienā Krievijā ieradās arī ar tiesas lēmumu atbrīvotais portāla "RIA Novosti Ukraina" vadītājs Kirils Višinskis.

Kā Latvija ārstē ukraiņus

Latvija palīdz Ukrainai, uzņemot ārstēšanai konfliktā ievainotos kareivjus. Šī gada jūnijā valdība atbalstīja 45 tūkstošu eiro piešķiršanu no valsts budžeta militārajā konfliktā Ukrainā cietušo rehabilitācijai.

Kopumā patlaban ārstēti 54 Ukrainas karavīri. Kārtējā Ukrainas kareivju grupa noslēdza rehabilitāciju Jūrmalā septembra beigās.

Флаги у Киевской городской администрации - Sputnik Latvija
ASV iekļāvušas Latviju starp "donorvalstīm", kam jāsniedz palīdzība Ukrainai

Ukrainas Nacionālās gvardes un bruņoto spēku kareivju bērni saņem no Latvijas dažādas veltes mācību gada sākumā un Ziemassvētku dāvanas. 2017. gada vasarā Ukrainas BS bojāgājušo kareivju bērni ciemojās Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolā Cēsīs.

2014. gada aprīlī Ukrainas valdība sāka militāru operāciju pret pašpasludinātajām Luganskas un Doņeckas tautas republikām, kas deklarēja neatkarību pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gada februārī. ANO dati liecina, ka konfliktā gājuši bojā vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku. Jautājums par situācijas noregulēšanu Donbasā tiek apspriests, tostarp arī Minskā, kontaktu grupas apspriedēs, kura kopš 2014. gada pieņēmusi jau trīs dokumentus, kuri reglamentē pasākumus konflikta deeskalācijai. Taču arī pēc pamiera vienošanās konflikta pušu starpā turpinās apšaudes.

Ziņu lente
0