01:26 06 Jūnijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Latvijā
Saņemt īso saiti
120

Latvijas armija ir saņēmusi jau 107 kāpurķēžu kaujas izlūkošanas bruņumašīnas, Aizsardzības ministrija izskata iespēju iegādāties papildu tehniku Zemessardzei.

RĪGA, 14. decembris – Sputnik. Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) saņēmuši 107 no līguma ar Lielbritāniju paredzētajām 123 kāpurķēžu kaujas izlūkošanas bruņumašīnām CVR (T), paziņoja Aizsardzības ministrija.

Atlikušo kaujas bruņumašīnu partiju Latvijas armija saņems līdz nākamā gada aprīļa beigām.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks paziņoja portālam sargs.lv, ka iepirkums aizritējis veiksmīgi, tādēļ tiek izskatīta iespēja iegādāties papildu mašīnas, lai nodotu tās Zemessardzes rīcībā. Pēc ministra sacītā, tuvāko gadu laikā NBS autoparku plānots palielināt par 80 tehnikas vienībām. "Tad mēs šo tehniku jau varēsim dot arī Zemessardzei. Viņiem tā būtu ļoti nopietna lieta," paziņoja ministrs.

Piegādes tiek īstenotas NBS sauszemes karaspēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta ietvaros un tiks īstenotas līdz 2020. gadam.

Bruņutehnika pirms piegādes no Lielbritānijas iziet kapitālremontu un modernizāciju.

Pilna 123 platformu atjaunošana un kapitālremonts, kā arī rezerves daļas un speciālistu apmācīšana Latvijai izmaksās 46,6 miljonus eiro.

Platformas tiek aprīkotas ar pretraķešu ieroču sistēmu "Spike", ar mūsdienīgāko klasificētu NATO sakaru un komandēšanas sistēmu. 30 milimetru ložmetēju ieroču munīcijai, prettanku raķešu, mācību simulatoram ieplānotas izmaksas 209 miljonu 607 tūkstošu eiro apmērā.

Tehnikas uzglabāšanas un apkalpošanas infrastruktūras izveidošanai tiks iztērēti 9 miljoni 411 tūkstoši eiro.

Tehnikas, ieroču un vadības sistēmu un tiem paredzētās infrastruktūras uzturēšana izmaksās 18,596 miljonus eiro, apmācība — 2,048 miljonus eiro, personāla izdevumi sastādīs 9,853 miljonus eiro.

Tādējādi NBS sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta izmaksās turpmākajos desmit gados tiks iztērēti 249 miljoni 515 tūkstoši eiro.

Pēc temata

Latvijas aizsardzības ministrs piedāvā nodot zemessargiem bruņutehniku
Lielbritānija turpina savlaicīgi piegādāt Latvijai lietotus bruņutransportierus
Vējonis un bruņutehnika: kā nopelnīt uz "Krievijas draudu" rēķina
Pērkons, Vairogs un Glābējs: skolēni izdomājuši vārdus bruņutransportieriem

Galvenie temati