18:32 03 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Latvijā
Saņemt īso saiti
76

Viena no labākajām skolām Latvijā - Daugavpils Krievu vidusskola-licejs zaudēs vārdu "krievu" nosaukumā – tajā mācās arī citu tautību bērni.

RĪGA, 12. decembris — Sputnik. Daugavpils pilsētas domes deputāti izskatījuši jautājumu par Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja nosaukuma maiņu, vēsta "Naša gazeta".

Plānots dzēst vārdu "krievu" no skolas nosaukuma un turpmāk dēvēt to par Daugavpils tehnoloģisko vidusskolu-liceju".

Pašvaldībā paskaidroja, ka jautājums izskatīts pēc pašas mācību iestādes iniciatīvas. Skolas kolektīvs un skolēnu vecāki uzskata, ka mācību process skolā vairāk saistīts ar tehnoloģijām, nekā ar nacionālo vektoru izglītībā.

Pilsētas vadība informēja, ka Krievu licejs ļoti atšķiras no Poļu ģimnāzijas, kurā 90% audzēkņu ir etniskie poļi, turklāt pastāv līgums ar Poliju, kas būtiski atbalsta šo mācību iestādi. Licejā piektā daļa skolēnu ir latvieši, tur mācās arī krievi, baltkrievi, poļi un citu tautību pārstāvji.

Pašvaldībā apliecināja, ka nosaukuma maiņa neradīs grozījumus ne skolas darbības pamatprincipos, saglabāsies arī pedagogu kolektīvs un skolā strādājošie radošie kolektīvi.

Daugavpils Krievu ģimnāzija nodibināta 1993. gadā uz 2. vidusskolas bāzes. 2002. gadā tā pārdēvēta par Daugavpils Krievu vidusskolu-liceju. Tā ir viena no labākajām vidusskolām Latvijā, šogad Ata Kronvalda fonds to atzina par labāko. Fonda reitingā Daugavpils licejs bija vienīgā skola ar vārdu "krievu" nosaukumā.

Pēc temata

Urbanovičs: Latvijā sākusies krievu nekautrīgas asimilācijas fāze
Nevis izspiešana, bet asimilācija: kā dzīvo Lietuvas krievvalodīgie
Pankratovs: vardarbīga asimilācija Latvijā sarauj sakarus ar senčiem
Kamenska: 140 miljonu iedzīvotāju kaimiņš izslēdz krievu asimilācijas risku Latvijā

Galvenie temati