18:19 03 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Latvijā
Saņemt īso saiti
Tiesībsargu un žurnālistu dzīve demokrātiskajā Latvijā (64)
73

Aleksandra Gapoņenko izteikumu tulkojums no krievu valodas izrādījies tik nekorekts, ka dažkārt pat mainījusies vārdu jēga, atzīmēja advokāte Imma Jansone.

RĪGA, 12. decembris – Sputnik. Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 11.decembrī izsludināja pārtaukumu tiesībsarga profesora Aleksandra Gapoņenko lietā. "Prokurors tiesas sēdē atzina, ka Gapoņenko rakstu tulkojumi latviešu valodā veikti neprecīzi! Šī lieta ilgst divus gadus, un tagad prokurors atzina, ka pieļāvis kļūdu! Lūdz atsākt izmeklēšanu, lai izdarītu jaunu tulkojumu – pareizu!" savā lapā Facebook pastāstīja žurnāliste Alla Berezovska.

Tiesa izsludinājusi pārtraukumu sēdē, jo pēc advokāta runas prokurors konstatējis, ka Gapoņenko izteikumu tulkojums no krievu valodas veikts nekorekti, Sputnik Latvija pastāstīja apsūdzētā advokāte Imma Jansone.

"Sakarā ar šiem apstākļiem apsūdzība palūdza nosūtīt lietu papildu izmeklēšanai. Nākamā sēde notiks nākamā gada janvārī... Patiešām, bija veikti ļoti nekorekti tulkojumi, dažas vietas izlaistas, un tas mainīja Gapoņenko izteikumu jēgu," paskaidroja Jansone.

Advokāte piebilda, ka neņemas prognozēt procesa iznākumu Gapoņenko lietā.

"Prognozēt neko nevar. Kad jums šķiet, ka viss būs labi, iznāk gluži otrādi. Mēs nevaram prognozēt tiesas lēmumu," norādīja Jansone.

Profesors Aleksandrs Gapoņenko apsūdzēts saskaņā ar trim Krimināllikuma pantiem: 78. pants - "Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana", 80. pants - "Pret Latvijas Republiku vērsta darbība" un 81.1 pants – "Palīdzība ārvalstij pret Latvijas Republiku vērstā darbībā". Saskaņā ar apsūdzības slēdzienu, inkriminējamās darbības pārsvarā izpaudušās kā publikācijas internetā. Tiesas sēdē 8.oktobrī prokurors pieprasīja sodīt Gapoņenko ar brīvības atņemšanu uz 22 mēnešiem.

Tiesas sēdē 5. novembrī apsūdzība palūdza laiku atbildes sagatavošanai pēc Jansones uzstāšanās. Tiesa izpildīja prokurora lūgumu un pārcēla sēdi uz 11.decembri. Toreiz Gapoņenko atklāja Sputnik Latvija, ka Jansone savā runā atspēkojusi apsūdzības argumentus un visus apsūdzētā izteikumus raksturojusi kā varas kritiku. Savukārt prokuratūra apsūdzības runā pielīdzināja latviešu etnosu latviešu leģionam Waffen SS, un pret nacisma glorifikāciju vērsto kritiku traktēja kā uzbrukumus latviešiem, paskaidroja Gapoņenko.

 

 

Temats:
Tiesībsargu un žurnālistu dzīve demokrātiskajā Latvijā (64)

Pēc temata

CTP loceklis: Gapoņenko grib apklusināt, lai netraucē "izšķīdināt" krievu iedzīvotājus
Gapoņenko: Latvijā par noziegumu uzskata personisko saraksti ar Krievijas pilsoņiem
Gapoņenko: aizliegts iebilst, ja deputāts apsaukā krievus par "utīm"
Nepiekrīt asimilācijai: prokurors lūdz piespriest Gapoņenko 22 mēnešu cietumsodu

Galvenie temati