23:49 20 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Latvijā
Saņemt īso saiti
35

Pārtikas produkti un bezalkoholiskie dzērieni ir trešā svarīgākā mājsaimniecību izdevumu kategorija pēc izdevumiem mājokļa, ūdens apgādes, elektrības, gāzes un cita veida degvielas apmaksas.

RĪGA, 10. decembris — Sputnik. Latvijas mājsaimniecību izdevumi pārtikas produktu un bezalkoholisko dzērienu iegādei ir augstāki nekā vidējie Eiropas Savienībā, stāsta "MK Latvija". Atzīmēts, ka pērn šie izdevumi sasnieguši 17,8% ko kopējās summas.

Eurostat dati liecina, ka pērn pārtikas produktiem un bezalkoholiskajiem dzērieniem procentuālajā attiecībā visvairāk tērēja Rumānijas iedzīvotāji (27,8% no kopējiem izdevumiem), tai seko Lietuva (20,9%), Igaunija (19,6%), Bulgārija (19,1%), Horvātija (18,8%), Ungārija (18,1%) un Latvija.

Kartupeļu raža, foto no arhīva
© Sputnik / Константин Чалабов

Pārtikas produktiem un bezalkoholiskajiem dzērieniem procentuālajā attiecībā vismazāk tērēja mājsaimniecības Lielbritānijā (7,8%), Īrijā (8,7%), Luksemburgā (9,1%), Austrijā (9,7%) un Vācijā (10,8%). Mājsaimniecību tēriņi ES šīm vajadzībām vidēji sastādīja 12,1% no kopējiem izdevumiem.

Pārtikas produkti un bezalkoholiskie dzērieni ir trešā svarīgākā mājsaimniecību izdevumu kategorija pēc izdevumiem mājokļa, ūdens apgādes, elektrības, gāzes un cita veida degvielas apmaksas, kam tiek atvēlēti 24% visu izdevumu, kā arī izdevumiem transportam, kas sastāda 13,2% no mājsaimniecību kopējiem izdevumiem.

Latvijas mājsaimniecību izdevumi mājokļa, ūdens apgādes, elektrības, gāzes un cita veida degvielas apmaksai pērn sastādīja 21,4% no visiem izdevumiem, savukārt transporta izdevumi – 11,8% no mājsaimniecību kopējiem tēriņiem.

Mājsaimniecību izdevumi Lietuvā iepriekšminētajās kategorijās sastādīja 15% un 15,8% atbilstoši, bet Igaunijā – 19,1% un 11,6%.

Pēc temata

Kam ES ir laba dzīve? Lietuvieši var apskaust poļus cenu un algu dēļ
Dārga vai lēta: Eurostat novērtējusi Latviju
Gada inflācija Latvijā pārsniedz ES vidējo rādītāju
Desmit gadi ar vidējo algu: mājokļa cenas Latvijā aug divas reizes ātrāk, nekā ES

Galvenie temati