18:38 11 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Latvijā
Saņemt īso saiti
20

Līdz ar likumu par mediķu algu palielinājumu Latvijā vēlas atcelt likumu par pedagogu algu palielinājumu.

RĪGA, 6. decembris – Sputnik. Saeimas izskatīšanai tiks iesniegti grozījumi, kuri atceļ iepriekš likumā ierakstīto pedagogu algu palielinājumu un zinātnes bāzes finansēšanu Latvijā, paziņoja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītājs Arvils Ašeradens, raksta Mixnews.lv.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga pastāstīja, ka iepriekš Latvijas Finanšu ministrijas pārstāvji jau vaicājuši arodbiedrībai par iespēju izsvītrot no likuma jau ierakstītās normas.

Šogad pedagogu alga tika paaugstināta līdz 750 eiro, taču, saskaņā ar likumos ierakstītajiem solījumiem, no 2020. gada 1. septembra minimālajai mēnešalgai ir jāsastāda 790 eiro.

Vanaga atcerējās, ka algu palielinājuma grafiku iepriekšējā valdība pieņēma ar atrunu, ka tas tiks izpildīts tikai ar noteiktiem nosacījumiem. Piemēram, valstij ir jābūt ekonomiskajai izaugsmei, jābūt sakārtotam skolu tīklam, jābūt uzlabotam mācību procesam.

"Diemžēl, līdzšinējā prakse liecina, ka pat īstenojoties šiem priekšnoteikumiem, valdība saka - naudas pedagogu algu celšanai nav. Tajos brīžos atsauce uz likuma nepildīšanu ir spēcīgs arguments, lai politiķi naudu tomēr sameklētu," paziņoja Vanaga.

Arodbiedrības pārstāvis Guntis Meisters pastāstīja, ka, atbildot uz šādu soli no Saeimas deputātu puses, pedagogi sākuši apspriest iespējamās protesta akcijas. Trešdien, 11. decembrī, tiks sasaukta LIZDA padomes sēde, kur šis jautājums tiks skatīts detalizētāk.

Šogad arodbiedrība jau ir draudējusi valdībai ar streiku, ja skolotāju minimālā likme netiks paaugstināta līdz 750 eiro. Rezultātā valdība tomēr atrada naudu skolotāju algām, taču tikai priekš 2019. gada atlikušajiem četriem mēnešiem.

Pēc temata

Latvijas pedagogi sūdzas par savām algām Eiropas Komisijā
Šahs un mats, mediķi: prezidents paskaidroja, kādēļ algas pielikuma likumu var neizpildīt
Latvija atvadīsies no izglītības ministra? Pedagogus sadusmojusi atteikšanās celt algas
Levits: likums par mediķu algu palielinājumu ir jāpārraksta, lai nemuļķotu viņus
Klusums pirms vētras: pedagogi Latvijā gatavojas karam

Galvenie temati