14:53 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
43

Būtu iespējams samazināt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par 6% jauniešiem vecumā līdz 30 gadiem, uzskata finanšu ministrs Jānis Reirs.

RĪGA, 2. decembris — Sputnik. Latvijas finanšu ministrs Jānis Reirs ierosinājis jauniešiem vecumā līdz 30 gadiem samazināt valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas par 6%, vēsta Dienas Bizness.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka šī gada trešajā ceturksnī 12,2% bezdarbnieku veidoja jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Gada laikā šīs vecuma grupas īpatsvars bezdarbnieku kopskaitā pieaudzis par 1 procentpunktu.

Reirs uzskata, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas samazināšana dāvātu darba devējiem papildu motivāciju pieņemt darbā cilvēkus bez lielas pieredzes.

Jānis Reirs norādīja, ka tuvākajās nedēļās tiks uzsāktas aktīvas diskusijas par nodokļu sistēmas grozījumiem, – tai  nepieciešama nevis reforma, bet evolūcija, tāpēc tiks analizēti pēdējo triju gadu rezultāti un apkopoti uzlabojumi, politiķis informēja Cēsu uzņēmēju forumā.

Atgādināsim, ka 2018.gadā Latvijā stājās spēkā nodokļu reforma – grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākumu nodokli, kas paredzēja diferencētas nodokļu likmes. Iepriekš IIN sastādīja 23%, bet no 2018.gada 1. janvāra nodokļa likme diferencēta atbilstoši ienākumu apmēram: ar ienākumu līdz 20 tūkst. eiro gadā nodokļa likme sastāda 20%, ar ienākumu 20-55 tūkst.eiro apjomā - 23%, virs 55 tūkst. eiro - 31,4%.

Būtiskas izmaiņas paredzētas arī Valsts sociālās apdrošināšanas likumā – sociālās iemaksas pieaugušas par 1 procentpunktu, kā arī ieviesti obligātie maksājumi no autora honorāra.

Minimālā alga pieauga līdz 430 eiro agrāko 380 eiro vietā, pieauga degvielas, cigarešu un alkohola akcīze, sāka darboties uzņēmumu ienākumu nodokļa nomaksas konceptuāli jaunais režīms, kā arī virkne izmaiņu mikrouzņēmumu darbā.

Jānis Reirs, kurš stājās iepriekšējās finanšu ministes Danas Reiznieces-Ozolas vietā, atbalsta jaunu nodokļu sistēmas grozījumu izstrādi. Viņaprāt, jāsamazina nodokļu režīmu skaits un jāpanāk, lai visi uzņēmumi maksātu sociālo nodokli.

Pēc viņa domām, nodokļu režīma vienkāršošanas rezultātā būtu iespējams samazināt Valsts ieņēmumu dienesta aparātu.

Pēc temata

Novērot un noklausīties ir bezjēdzīgi: VID vēlas aprēķināt nodokļus ar savām metodēm
Kariņš apsolījis iedzīvotājiem nesāpīgu nodokļu palielināšanu
Latvijā varētu pieaugt NĪN: politiķi grūž iedzīvotājus parādu bedrē
Ministre pieprasa nodokļu palielināšanu: ko izkratīs vispirms

Galvenie temati