03:21 28 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Latvijā
Saņemt īso saiti
39

Dažu ministriju budžetus samazinājuši par labu Veselības ministrijai: ārstu algu palielinājumam atrasti 18 miljoni eiro.

RĪGA, 5. novembris – Sputnik. Valdība sola atrast vēl aptuveni 18 miljonus eiro mediķu algu palielinājumam nākamgad, pastāstīja žurnālistiem valdības pārstāvji pēc tikšanās ar medicīnas darbinieku organizācijām, raksta Jauns.lv.

Šodien premjerministrs Krišjānis Kariņš tikās ar veselības aprūpes nozares pārstāvjiem, savukārt prezidents Egils Levits tikās ar Jauno ārstu asociācijas un Latvijas Medmāsu asociācijas pārstāvjiem.

Kariņš pastāstīja, ka koalīcijas partneri vakar vienojās par to, ka 2020. gada budžetā var atrast papildu līdzekļus, lai mediķu algām piešķirtu vēl līdz 60 miljoniem eiro, novirzot finansējumu no citu ministriju budžetu programmām.

Tostarp papildu finansējums tiks piešķirts arī no Ārlietu ministrijas budžeta vēstniecības atvēršanai Austrālijā un Jaunzēlandē. Līdz ar to vēstniecības atvēršana tiks atlikta uz nenoteiktu laiku.

Veselības ministre Ilze Viņķele piebilda, ka koalīcija vienojās novirzīt mediķu algām nākamgad papildu 60 miljonus eiro, kas ļaus palielināt minimālā atalgojuma robežu par 10%.

Finanšu ministrs Jānis Reirs paskaidroja, ka Finanšu ministrija sadarbojās ar citām ministrijām, veicot to budžetu programmu novērtējumu, lai mediķu algu palielinājumam atrastu papildu finansējumu līdz 18 miljoniem eiro. Pēc ministra sacītā, patlaban atzīmēti desmit miljoni eiro, savukārt līdz budžeta izskatīšanai valdībā vai Saeimā tiks atrasti vēl astoņi miljoni eiro.

Pēc temata

Esmu ķirurgs, strādāju septiņās vietās: kā ārsti pelna iztikai
Latviju gaida "Diena bez ārsta": kam atņemt naudu – deputātiem vai kadetiem
Pamest pacientus streika dēļ? Vai Latvijas ārsti spēs to izdarīt

Galvenie temati