13:54 13 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
65

Latvijas Aizsardzības ministrija uzskata, ka ar iepriekš iegādātajām lietotām haubicēm nepietiek – ministrs Artis Pabriks uzskata, ka jāpērk vēl.

GA, 19. septembris — Sputnik. Latvija varētu iepirkt Austrijā vēl lielāku skaitu haubiču, paziņojis aizsardzības ministrs Artis Pabriks intervijā Latvijas Radio.

Militārā resora vadītājs paziņoja, ka Latvijas aizsardzības budžets nākamgad pieaugs par 1,7% un paliks 2% apmērā no IKP. Pabriks pasūrojās, ka tas neesot daudz, īpaši salīdzinājumā ar citām valstīm.

Runājot par gaidāmajiem iepirkumiem Latvijas armijai, Pabriks apstiprināja, ka Aizsardzības ministrija šobrīd sadarbojas ar Austriju un apsver papildu haubiču iepirkumu. Taču viņš nepateica, par kādu skaitu ir runa.

Ministrs arī atgādināja, ka aktuāls ir helikopteru un bruņoto automašīnu iepirkums. Tāpat turpināsies darbs pie Zemessardzes bruņojuma atjaunošanas, lai to nodrošinātu ar automātiskajām šautenēm G36.

Atgādinām, ka 2017. gada aprīļa beigās tika parakstīta Latvijas un Austrijas vienošanās par sērijas M109 155 mm haubiču piegādi līdz ar tēmēšanas sistēmām un instruktoriem.

Ziņots, ka kopumā tiks iepirktas 47 militārās tehnikas vienības. Vienas iekārtas cena atbilstoši modifikācijai sastāda 60-140 tūkstošus eiro.

 Bijušais Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis tolaik skaidroja, ka Latvija pagaidām var pirkt tikai lietotas haubices, jo jaunām pietrūkst naudas. Bet šī tehnika, pēc viņa vārdiem, esot labāka, salīdzinot ar to, kas bija.

"Un šīs haubices parādīja sevi ļoti labi mācību laikā. Īsā laikā mēs iemācījāmies tās vadīt. Un šaušanas attālums nemainās no izlaiduma gada, lādiņš sasniedz nepieciešamo mērķi. Mēs iegādājāmies gandrīz visu nepieciešamo," teica Bergmanis.

Pēc temata

Latvija atsaukusi atmiņā mobilizāciju: Aizsardzības ministrija sagatavojusi plānu
Viņam vēl ir par maz: aizsardzības ministrs sūdzas par līdzekļu trūkumu
"Atkal dzied ierasto dziesmu": Krievijā pasmējās par Pabrika žēlabām naudas trūkuma dēļ
Latvijas aizsardzības ministrs draud ar bumbām nelojālajiem

Galvenie temati