21:09 25 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Latvijā
Saņemt īso saiti
51

Kuzjam noteikta diēta, bet Muris ļoti interesējas par Rīgas domes dokumentiem – kā klājas abiem slavenākajiem kaķiem Latvijā.

RĪGA, 13. septembris — Sputnik. Rīgas vicemēre Anna Vladova pastāstījusi, kā Rīgas kaķi Kuzja un Muris pārdzīvojuši varas maiņu pilsētā, stāsta LTV.

Kaķi ir Rīgas domes neoficiālie darbinieki kopš 2011.gada, kad toreizējais galvaspilsētas mērs Nils Ušakovs paņēma dzīvniekus no patversmes Ulubele. Taču kopš Ušakovs pametis pilsētas mēra posteni un strādā Eiropas Parlamentā abu kaķu dzīve mainījās uz slikto pusi – tagadējam mēram Oļegam Burovam ir alerģija pret kaķiem.

Avoti Rīgas domē stāstīja, ka kaķi ļoti ilgojas pēc pazīstamiem cilvēkiem – pēc Ušakova ievēlēšanas EP darbu domē zaudējuši arī mēra sekretāri – un Muris pat vairākkārt pārdzīvojumu dēļ nokārtojis vajadzību uz krēsliem.

Tomēr galu galā viss nokārtojies – kaķi pārvācās uz galvaspilsētas jaunās vicemēres Annas Vladovas kabinetu, kura dzīvniekus ļoti mīl.

Politiķe pastāstīja, ka jautājums par kaķu pārvākšanos tika nokārtots jau sen.

"Kad mani ievēlēja par vicemēru, bija skaidrs, ka viņi abi divi dzīvos pie manis. Savādāk viņi dzīvotu kaut kur citur, ar mani kopā. Tā kā tas jau bija sen sarunāts. Kuzjam uzreiz viss ir kārtībā, viņš jūtas, kā saimnieks šeit. Murim drusku savādāk gāja, bet tagad mēs mīlam viens otru, tā ka viss ir kārtībā," pastāstīja Vladova.

Kaķu uzturēšana nav iekļauta Rīgas domes budžetā. Par abiem runčiem tagadējā Rīgas domes vicemēre Anna Vladova rūpējas jau ilgus gadus - no savas kabatas viņa tērē aptuveni 45 eiro mēnesī, lai kaķiem nodrošinātu pārtiku, smiltis un citas nepieciešamas lietas.

"Viņi pārsvarā ēd sauso barību, dažreiz konservus. Kuzjam un Murim tagad ir īpaša barība, jo Kuzja tā kā drusku resnāks palicis. Viņiem ir neliela diēta, bet viņi labi ēd," stāstīja Vladova.

Tāpat politiķe piezīmēja, ka viņai somiņā vienmēr ir ierīce, kas attīra apģērbu no spalvām.

"Muris sēž uz kakla visu laiku, viņš staigā pa galdu un, kad es strādāju ar papīriem, viņš kopā ar mani strādā. Sēž blakus," stāstīja Vladova.

Pēc temata

Dainis Turlais apkaros korupciju domes kaķu ielenkumā
Kas nāks Ušakova vietā: "Gods kalpot Rīgai" izvēlas mēra kandidātu
Pat kaķim jāsmejas: Ušakovs publicējis karikatūru par Rīgas mēra kandidātiem

Galvenie temati