12:38 20 Janvāris 2020
Tiešraide
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Latvijā
Saņemt īso saiti
27

Nesenie valdības lēmumi negatīvi ietekmēs Rīgas un citu Latvijas pašvaldību budžetus.

RĪGA, 9. septembris – Sputnik. Krišjāņa Kariņa valdība ļoti aktīvi cenšas atbrīvoties no saviem sociālajiem pienākumiem un saistībām, uzveļot tās pašvaldībām, paziņoja aģentūrai LETA Rīgas domes deputāts, frakcijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko, raksta Jauns.lv.

Iepriekš kļuva zināms, ka saskaņā ar Eiropas rēķinu sistēmas metodoloģiju, pašvaldības sabiedriskā transporta uzņēmumam "Rīgas satiksme" jābūt iekļautam vispārējā valdības sektorā, kas 2020. gadā samazinās valsts budžeta fiskālo telpu par 72 miljoniem eiro.

Kā vienu no fiskālās telpas palielinājuma variantiem Finanšu ministrija piedāvā iekasēt no Rīgas domes daļu no iedzīvotāju ienākumu nodokļa par kopējo summu virs 30 miljoniem eiro.

Stepaņenko pateica, ka tas negatīvi ietekmēs Rīgas budžetu, jo, izņemot šo summu, pašvaldībai, visticamāk, nāksies apmaksāt arī brīvpusdienas sākumskolā: Izglītības un zinātnes ministrijai jau ir uzdots sagatavot Bērnu tiesību aizsardzības likuma grozījumus, saskaņā ar kuriem tiks izslēgta valsts dalība brīvpusdienu finansēšanā, un šī funkcija tiks nodota pašvaldībām.

Viņš atgādināja, ka pašvaldības nedrukā naudu, un valdībai nevajadzētu paplašināt savu fiskālo telpu uz viņu rēķina.

Pēc temata

Latvija atteikusies ēdināt skolēnus no budžeta: Šuplinska izcīnījusi uzvaru
Lai skolotāji ēstu vairāk, bērniem jāēd mazāk: Šuplinskas pirmais solis pretī demisijai

Galvenie temati