01:55 26 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Latvijā
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (130)
53

Latvijas ĀM aicina valstspiederīgos saņemt tiesisko statusu Lielbritānijā, lai rastos iespēja palikt valstī pēc Brexit.

RĪGA, 31. augusts — Sputnik. Latvijas Ārlietu ministrija, iespējams, nobažījusies par pilsoņu masveida deportāciju pēc Brexit un aicināja visus Lielbritānijā dzīvojošos Latvijas valstspiederīgos sakārtot formālās attiecības ar valsti, vēsta Tvnet.lv.

Latvijas ĀM aicināja iedzīvotājus, kam Lielbritānijā ir bērni, ģimenes locekļi, tuvinieki un draugi, nopietni padomāt par savlaicīgu tiesiskā statusa saņemšanu. Resors pievērsa uzmanību tam, ka reģistrācija notiek bez maksas un pieejama elektroniskā veidā.

Lieta tāda, ka, saskaņā ar Lielbritānijas ĀM informāciju, 2019. gada 31. jūlijā valstī bija reģistrēti vien 31 800 Latvijas pilsoņi. Tas ir piliens jūrā, jo oficiālie dati liecina, ka Apvienotajā Karalistē dzīvo vismaz 177 tūkstoši Latvijas valstspiederīgo.

Latvijas ĀM gatavo darbības plānu brīdim, kad Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības. Valdība iecerējusi izskatīt plānu 17. septembrī.

Iepriekš vēstīts, ka laika posmā no 2008. līdz 2017. gadam Latviju pametuši aptuveni 260 tūkstoši cilvēku. Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (ESAO) vērtē, ka aptuveni 119 tūkstoši, tas ir, gandrīz puse aizbraukušo, dzīvo Lielbritānijā.

Viņi regulāri sūta Latvijā palikušajiem radiem naudu – Latvijas Banka vērtē, ka vairāk nekā miljardu eiro gadā. Ja pēc Brexit bez vienošanās visiem Anglijā strādājošajiem ES pilsoņiem nāksies pamest šo valsti, Latvija riskē zaudēt pusmiljardu eiro.

Iepriekš tika plānots, ka Lielbritānija izstāsies no ES 2019. gada 29. martā. Taču radās grūtības ar līguma ratifikāciju par Brexit noteikumiem, un izstāšanās bez vienošanās draud ar nepatīkamām sekām gan Apvienotajai Karalistei, gan savienībai.

Rezultātā ES pieļāva Brexit termiņa atlikšanu – līdz 2019. gada 31. oktobrim. Patlaban Lielbritānijas valdība, ko izveidojis jaunais premjerministrs Boriss Džonsons, sākusi pastiprināti gatavoties izejai no ES bez vienošanās.

Temats:
Atvadas angļu stilā (130)

Pēc temata

Politologs novērtēja Džonsona izredzes uzspiest ES savus Brexit noteikumus
ES atsakās no tālākajām pārrunām ar Lielbritāniju Brexit jautājumā
Finanšu ministrijā aprēķināts, cik Latvijai izmaksās Brexit
Eiropas Komisija aicina gatavoties Brexit pēc "stingrā" scenārija
Brexit atbalstošie deputāti sarīkoja demaršu Eiropas Parlamenta sēdē

Galvenie temati