04:56 21 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Latvijā
Saņemt īso saiti
61

Līdz ar autobusu parādīšanos, kuri neradīs izmešus gaisā, Rīga pakāpeniski atteiksies no trolejbusu izmantošanas.

RĪGA, 19. augusts – Sputnik. Trolejbusi, kā sabiedriskā transporta veids, drīzā nākotnē var tikt aizstāti ar autobusiem, pastāstīja pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme" pārstāve Baiba Bartašēviča telekanālā LNT raidījumā "900 sekundes".

Viņa norādīja, ka trolejbusu satiksmei nepieciešamās infrastruktūras uzturēšanai tiek piešķirti milzīgi līdzekļu, un daudz lētāk būtu aizvietot trolejbusus ar autobusiem. Vienīgai, kas pagaidām no tā atturējis, ir trolejbusu ekoloģiskās īpašības, taču līdz ar autobusu parādīšanos, kuri neradīs izmešus gaisā, Rīga pakāpeniski atteiksies no trolejbusu izmantošanas.

Taču tas nenotiks uzreiz. "Rīgas satiksme" pakāpeniski nomainīs trolejbusus ar autobusiem, taču paies ap desmit gadiem, kamēr šis transporta veids pilnībā nepazudīs no Rīgas ielām.

"Rīgas satiksme" un pašvaldība iepriekš plānoja palaist trolejbusus ar ūdeņraža dzinēju 2017. gada rudenī. Projekta kopējā vērtība sastādīja 37 miljonus eiro, tas ietver sevī ne vien ūdeņraža trolejbusu iegādi, bet arī 10 analoģiskus autobusus. Rīga uzņemas transporta iegādes izmaksas, savukārt ES apmaksā visu ūdeņraža ražošanas infrastruktūru un uzpildes staciju. Projekts tiek īstenots ar mērķi samazināt CO2 emisiju atmosfērā.

Ūdeņraža uzpildes stacijas ēka Vienības gatvē jau ir uzbūvēta, taču jauno trolejbusu palaišanu vairākas reizes atlika: sākumā uz 2018. gada pavasari, pēc tam – uz vasaru, pēc tam uz rudeni, un tad "Rīgas satiksme" radās citas problēmas.

Pēc temata

Autotransporta direkcija "Pasažieru vilcienam" var "parādīt dzelteno kartiņu"
Baraņņiks nosauca četru "Rīgas satiksmes" padomes locekļu vārdus
Retāk un dārgāk: vairāki autobusi maršruti Latvijā zaudēs dotācijas

Galvenie temati