16:15 27 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Latvijā
Saņemt īso saiti
38

Zviedru kompānija IKEA spērusi vēl vienu soli negatīvās ietekmes mazināšanā uz apkārtējo vidi.

RĪGA, 1. augusts – Sputnik. No 2019. gada augusta zviedru kompānija IKEA, kas tirgo mēbeles un mājsaimniecības preces, pārtrauc plastmasas lojalitātes karšu IKEA Family izsniegšanu. Tagad kartiņas kļūs elektroniskas un glabāsies viedtālruņos.

Šāds pasākums ir saistīts ar izmantojamās plastmasas daudzumu, vēsta Tvnet.lv. Pēc vienkāršas reģistrācijas tiks izsniegtas elektroniskas kartiņas.

Veikala IKEA Latvija vadītāja Inga Fiļipova pastāstīja, ka lojalitātes programmas robežas paplašinās, un tagad tā būs pieejama ne tikai ierobežotam cilvēku lokam.

Pēc viņas sacītā, elektroniskā kartiņa IKEA Family – tas ir solis pretim vienkāršotam pirkumu variantam, kurš būs piemērots visiem. Tagad kartes reģistrēšanai būs nepieciešama tikai e-pasta adrese, kas arī piesaistīs vairāk programmas dalībnieku, tostarp vairāk jauniešu.

Kartiņas ielādēšanai iPhone būs piemērota programma Wallet, Android – programma WalletPasses.

Vērts atzīmēt, ka IKEA Latvija izsniedz elektroniskās kartiņas jau no 2018. gada augusta, kad tika atvērts pirmais veikals. Kopš tā brīža elektronisko kartiņu saņēmuši uz rokām vairāk nekā trešdaļa lietotāju. Jau izsniegtās plastmasas kartes turpinās darboties, ja tās īpašnieks vēlēsies iemainīt to pret elektronisko analogu, atliek vien ieiet savā profilā IKEA mājaslapā un iziet vienkāršu reģistrāciju.

Lojalitātes programmā ietilpst tādas privilēģijas kā: atlaides mēbelēm, interjera priekšmetiem un ēdieniem restorānā; pirkumu transportēšanas apdrošināšana; bezmaksas tēja un kafija darbdienās IKEA restorānā; 365 dienas preces atgriešanai.

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka IKEA parādījies jauns pakalpojums – mēbeļu noma. Pakalpojums kļuva pieejams Šveicē 2019. gada februārī. Pēc kompānijas domām, daudzām nelielām firmām izdevīgāk ir nomāt biroja mēbeles, nekā tās pirkt.

IKEA paziņoja, ka šāda ideja radās kā vēl viens solis negatīvās ietekmes mazināšanā uz apkārtējo vidi.

Latvijā pirmais un pagaidām vienīgais IKEA veikals tika atvērts 2018. gada vasarā. Zviedru mēbeļu tīkla darba atklāšana Baltijas republikā notika ar nebijušu ažiotāžu. Rīgā veikala IKEA pirmajā darba dienā to apmeklēja 20 tūkstoši pircēju.

Pēc temata

Ardievu, plastmasas glāzīte: Eiropa atsakās no vienreizējiem traukiem
Indijas pludmalē parādījies Santa Klauss no plastmasas pudelēm
Zeķes iepakos bez maksas: plastmasas maisiņu liktenis Latvijā
Atkritumu kontinents: gigantisks plastmasas plankums apdraud Kluso okeānu

Galvenie temati