17:44 08 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Latvijā
Saņemt īso saiti
69

Latvijas ekonomika necieš tādēļ, ka Krievija būtu nabaga valsts, - tas ir kārtējais Latvijas valdības mēģinājums iebāzt vati ausī saviem iedzīvotājiem, norādīja ekonomists Aleksejs Zubecs.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Latvijas varasvīri kārtējo reizi pacentušies novelt vainu uz Krieviju par visām bēdām pašu mājās, vēsta RIA Novosti.

Izteikumi par to izskanēja no valsts premjerministra Krišjāņa Kariņa puses – viņš paziņoja, ka Krievijas nepietiekamā pirktspēja kaitējot Latvijas ekonomikas izaugsmei.

Ekonomikas zinātņu doktors, Krievijas valdības Finanšu universitātes proprektors Aleksejs Zubecs intervijā Sputnik Latvija norādīja, ka latviešu politiķa izteikumi ir "ļoti dīvaini".

"Saskaņā ar starptautisko klasifikāciju Krievija pieder pie valstīm ar augstu sociālekonomiskās attīstības līmeni, no sociālo parametru viedokļa – pie valstīm ar ļoti augstu attīstības līmeni ANO klasifikācijā. IKP uz iedzīvotāju saskaņā ar pirkspējas paritāti, ja nekļūdos, veido 27 tūkstošus dolāru uz cilvēku gadā un ir salīdzināms ar Latvijas līmeni. Tātad runas par to, ka Krievija ir nabaga valsts, un tāpēc cieš Latvijas ekonomika, ir nepatiesas," uzsvēra Zubecs.

Viņš atzīmēja, ka tamlīdzigi izteikumi no Latvijas vadības puses liecina par šovinismu un centieniem "iebāzt vati ausīs" pašu iedzīvotājiem. Krievija ir maksātspējīga valsts ar lielu skaitu iedzīvotāju un augstu IKP, un var nodrošināt lielu pieprasījumu pēc Eiropas izcelsmes precēm. Preču apgrozījums ar daudzām Rietumeiropas valstīm pārsniedz desmitiem miljonu dolāru.

"Kas attiecas uz Latvijas ekonomikas bremzēšanu, jāsaka, ka tai vienkārši nav, ko piedāvāt Krievijai," piezīmēja ekonomists.

Зубец: нищей Латвии нечего предложить России, да и россияне туда жить не поедут

Pēc temata

Mājsaimniecības Latvijā – starp piecām trūcīgākajām ES
Visiem jāsamet pa druskai: premjers paskaidroja, kā samazināt nodokļus
Ekonomiste: Latvija dara visu iespējamo, lai samazinātos nodokļu maksātāju skaits
Kaut kas ir jādara ar demogrāfiju: SVF brīdina Latviju par izaugsmes tempa kritumu

Galvenie temati