22:38 19 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Latvijā
Saņemt īso saiti
70

Viens no administratīvi teritoriālās reformas mērķiem ir administratīvo izdevumu samazināšana.

RĪGA, 10. jūnijs — Sputnik. Tuvākajos gados plānots samazināt pašvaldību darbinieku skaitu, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!").

Viņš gan atklāja, ka absolūtam darbinieku vairākumam par darba vietu nav jāuztraucas, taču viens no administratīvi teritoriālās reformas mērķiem ir administratīvo izdevumu samazināšana, tāpēc tuvākajos gados pašvaldību darbinieku skaitu nāksies samazināt.

Pūce atgādināja, ka pēdējo desmit gadu laikā valsts pārvalde esot samazinājusies aptuveni par 7-8%, bet pašvaldībās tas nav noticis.

Ministrs paskaidroja, ka lēmumus par darbinieku skaita samazinājumu jāpieņem pašvaldībās. Pieredze liecina, ka, veidojot lielākus novadus, rodas vērā ņemama ekonomija uz personāla samazinājuma rēķina.

Patlaban Latvijā ir 119 pašvaldības, no tām 59 neatbilst Pašvaldību likuma prasībām. Lai arī pašvaldības būtiski atšķiras, to funkcijas ir vienādas, bet nevienlīdzība turpina pieaugt. Reformas mērķis ir atrisināt šo problēmu.

Līdz 2021.gadam plānots samazināt pašvaldību skaitu līdz 35, izveidojot pašvaldības ap reģionālās nozīmes attīstības centriem. Pašvaldību gala skaits var mainīties – tas atkarīgs no diskusijas rezultātiem. 27.maijā Preiļos sākās reformas apspriešana – lielākā sabiedriskā diskusija Latvijas politiskajā vēsturē. Konsultācijas ar pašvaldībām turpināsies līdz 2019.gada septembrim.

Pēc temata

Latvijas administratīvi teritoriālā reforma: galvenās izmaiņas
VARAM aizliedza Ikšķiles novada iedzīvotāju aptauju par reformu
Vairāk vai mazāk: netop skaidrs, cik būs pašvaldību pēc reformas
Aptauja: Ikšķiles novada iedzīvotāji nevēlas pievienoties Ogrei

Galvenie temati