03:22 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
72

Latvijas nacionālistiem neizdosies atņemt Georga lentīti desmitiem tūkstošiem cilvēku, kuri nākamā gada 9. maijā atnāks pie Pieminekļa Atbrīvotājiem.

RĪGA, 21. maijs — Sputnik. Nacionālistiem neizdosies aizliegt izmantot Georga lentītes Latvijā, uzskata Eiropas Parlamenta deputāts Miroslavs Mitrofanovs.

Nacionālā apvienība ir iesniegusi Saeimā likumprojektu, kas aizliedz Georga lentītes izmantošanu sapulcēs, gājienos, piketos, publiskos izklaides un svētku pasākumos, jo tās ir "Krievijas neoimperiālisma" simbols.

"Godīgi sakot, man ļoti apnīkusi nacionālistu dežūrizlēcieni. Un tikpat šo iniciatīvu dežurnosodījums no mūsu puses," paudis Mitrofanovs RIA Novosti.

Pēc viņa vārdiem nacionālisti nevar atņemt lentītes visiem, kam tās ir dārgas.

Akcija Georga lentīte
© Sputnik / Кирилл Брага

"Es nevaru iedomāties, pat ja šis aizliegums tiks pieņemts, kā viņiem nākamajā gadā izdosies atņemt Georga lentītes desmitiem tūkstošu cilvēku, kas 9. maijā atnāks pie Pieminekļa Atbrīvotājiem. Es viņiem savu lentīti neatdošu," - teica Mitrofanovs.

Miljoniem cilvēku Krievijā un ārvalstīs Georga lentīte ir atmiņas, paaudžu un militārās slavas saites simbols. Krievijā notiek akcija "Georga lentīte", kas veltīta Uzvaras dienas Lielajā Tēvijas karā svinībām. Akcijas ideja 2005. gadā radās RIA Novosti aģentūrā, kas šobrīd ietilpst MIA "Rossija Segodņa", tolaik arī notika pirmā akcija. Kopš tā laika lentītes nēsāšana 9. maijā kļuva par tradīciju.

Iepriekš žurnālā "Privātā Dzīve" par Latvijas laicīgo dzīvi tika publicētas fotogrāfijas, kurās Kalniete un Šadurskis sagriež Georga lentes krāsu kleitu ar šķērēm, aplej to ar spirtu (kurš, pēc Kalnietes sacītā, ticis tai no vīra tēva – ārsta latviešu SS leģiona hospitālī) un aizdedzina. Fotogrāfijas uzņemtas 9. maijā.

Pēc temata

Sarkanbaltsarkanā vai Georga lentīte: kas tas ir – patriotisms Latvijā
Neļausim izkropļot vēsturi: KF vēstnieks apsveica Latvijas iedzīvotājus Uzvaras svētkos
Atkal 5. pants. NATO plāno pielietot 5. pantu Uzvaras dienā. Pa jokam

Galvenie temati