11:24 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
125

Latvijas aizsardzības ministra Arta Pabrika vērīgā acs saskatījusi vīrieti Nacionālo bruņoto spēku formastērpā Uzvaras dienas svinībās Daugavpilī: Aizsardzības ministrijas vadītājs pieprasa steigšus izdomāt sodu.

RĪGA, 12. maijs – Sputnik. Rezervista dalību 9. maija svinībās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku formastērpā aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzskata par nepieņemamu, vēsta Mixnews.lv.

Fotogrāfijā, ko publicējis portāls Tvnet.lv, tūkstošu cilvēku vidū, kuri svinēja Uzvaras dienu Daugavpilī, Pabriks pamanījies saskatīt vīrieti NBS formastērpā.

Aizsardzības ministrija steidzamā kārtā ķērās klāt fotogrāfijas izpētei. Un, kā pastāstījis iestādes preses sekretārs Kaspars Galkins, eksperti konstatējuši, ka fotogrāfijā patiešām ir redzam NBS ikdienas formastērpā ģērbies cilvēks.

Pabriks steidz nosodīt NBS dienējošā klātbūtni svētkos, nosaucot viņa rīcību par "morāli nepieņemamu". Turklāt, ministrs grasās steidzamā kārtā sagatavot attiecīgus normatīvo aktu grozījumus, kuri ļauj sodīt par nelikumīgu rezervistu formastērpa valkāšanu.

Jo pagaidām Latvijā aizlieguši valkāt tikai padomju karaspēku formastērpu un izmantot to simboliku. Par to, ka kāds no militārpersonām godā savu senču varoņdarbu un uzdrīkstēsies atnākt NBS formastērpā uz Uzvaras dienas svinībām, Saeimā, acīmredzot, nebija padomājuši.

Simtiem tūkstošiem cilvēku

Aizsardzības ministrijā norādīja, ka rezerves karavīriem atļauts valkāt formastērpu tikai oficiālo valsts svētku, piemiņas un atceres dienās, militāro vienību pasākumu dienās un citos pasākumos, kurus Latvijā un ārzemēs atbalsta Aizsardzības ministrija un NBS.

Likuma normu, kas paredz sodu par nelikumīgu rezerves karavīra formastērpa valkāšanu, Latvijā nav.

Iepriekš Sputnik Latvija ziņoja, ka Uzvaras dienas svinībās Latvijā piedalījās simtiem tūkstošiem republikas iedzīvotāju. Tostarp, tūkstošiem cilvēku Rīgā pulcējās pie pieminekļa Atbrīvotājiem, lai noliktu ziedus.

Turklāt, akcija "Nemirstīgai pulks" Rīgā kļuva par vienu no vērienīgākajām ārpus Krievijas robežām. Saskaņā ar policijas aplēsēm, pasākumā piedalījās apmēram 15 tūkstoši cilvēku, pēc organizatoru aprēķiniem – ap 20 tūkstošiem.

Pēc temata

Tūkstošiem cilvēku atnākuši nolikt ziedus Uzvaras parkā Rīgā
Nekādas politikas: cilvēki visā pasaulē stājas "Nemirstīgā pulka" rindās
Atkal 5. pants. NATO plāno pielietot 5. pantu Uzvaras dienā. Pa jokam
Latvijas krievi atkal konsolidējas: 9. maijā Rīgā notiks "Nemirstīgā pulka" gājiens

Galvenie temati