22:17 15 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Latvijā
Saņemt īso saiti
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)
61

Par to, ko pierādīja krievu skolu aizsardzībai un sociālajam taisnīgumam veltītā 1.maija gājiena plašais dalībnieku pulks, pastāstīja Krievijas vēstniecība Latvijā.

RĪGA, 2. maijs — Sputnik. Tūkstošiem cilvēku, kuri piedalījās "Gājienā par krievu skolām un sociālo taisnīgumu" Rīgā apliecina, ka Latvijas valdības lēmumi nav leģitīmi. Šo viedokli Krievijas vēstniecība Latvijā pauda savā lapā Facebook.

"Plašās vecāku rindas "Gājienā par krievu skolām un sociālo taisnīgumu" Rīgā liecina par to, kāda ir lielas Latvijas iedzīvotāju daļas patiesā attieksme pret Satversmes tiesas lēmumu par izglītības totālas pārvešanas uz latviešu valodu leģitimitāti," – uzsvēra Krievijas diplomātiskā misija.

Satversmes tiesa atzinusi par likumīgu valsts vidējās izglītības bilingvālās sistēmas likvidāciju. Tiesa secinājusi, ka grozījumi skolu reformā atbilst Satversmes normām un citiem Latvijas likumiem jautājumā par valsts skolām, taču privātskolu aspektā lieta tiks izskatīta atsevišķi.

Satversmes tiesas lēmums radīja sašutuma vilni ne tikai Latvijas politiķu un tiesībsargu aprindās. Arī Krievija pauda pārliecību par to, ka Latvijas ST lēmums ir politisks, paziņoja, ka tas pārkāpj Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju tiesības un tas ir pilnīgi pietiekams iemesls iesniegt prasību Eiropas cilvēktiesību tiesā.

Partija "Latvijas Krievu savienība" un Krievu skolu aizsardzības štābs aicināja visus, kam nav vienaldzīga situācija Latvijā, 1.maijā iziet Rīgas ielās un piedalīties "Gājienā par krievu skolām un sociālo taisnīgumu".

Partija atgādināja, ka krievvalodīgās izglītības likvidācija neatbilst tiesiskajām normām un ekspertu secinājumiem. Tā reforma neapšaubāmi negatīvi ietekmēs bērnus un viņu ģimenes, bet vēlāk – visu valsti kopumā.

Акция Русского союза Латвии в защиту русских школ в Риге 1 мая 2019 года
© Sputnik / Sergey Melkonov
Gājiens par krievu skolām un sociālo taisnīgumu. 2019. gada 1. maijs.

Bija plānots, ka atsevišķā "Vecāku kolonnā" ies visi, kuri vēlas paust protestu un nevēlas stāties politisko spēku paspārnē. "Vecāku kolonnu" organizēja Konstantīns Čekušins un Degi Karajevs.

Galu galā 1.maija gājienā krievu skolu aizsardzībai piedalījās aptuveni divi tūkstoši cilvēku, kuru vidū bija liels skaits jauniešu un bērni. Cilvēki gāja pa Rīgas ielām ar lozungiem "Krievu valoda – uzvaras valoda", "Krievi nepadodas", "Krievu skolas – mūsu izvēle", "Mūsu Satversmes tiesa – antikonstitucionālākā tiesa pasaulē" un tamlīdzīgiem.

Temats:
Izglītība latviešu valodā - latviskuma stiprināšana vai fašisms? (135)

Pēc temata

Glābsim sevi paši: krievu skolu aizstāvji šodien organizē jaunu gājienu
Viņi nav iedzīti stūrī: krievi joprojām cīnās par tiesībām mācīties dzimtajā valodā
Emigrācija vai Krievijas palīdzība: jurists uzskaitīja variantus Latvijas krieviem
"Es lieku bērniem mācīties krievu valodu": Latvijas iedzīvotājs par valodas reformu

Galvenie temati