12:12 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Latvijā
Saņemt īso saiti
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (54)
71

Jo lielāks būs akciju skaits krievu izglītības atbalstam, jo ticamāka ir reakcija, tostarp – arī no Eiropas Savienības puses, uzskata publicists un žurnālists Armens Gasparjans.

RĪGA, 1. maijs – Sputnik. Šodien Latvijas Krievu savienība un Krievu skolu aizsardzības štābs organizē masveida akciju pret vidējās izglītības pāreju pie mācībām latviešu valodā. Līdztekus Latvijas Krievu savienības locekļiem pulcēsies bezpartejiskie vecāki, kuri vēlas iebilst pret reformu. Atsevišķu "Vecāku kolonnu" organizē Konstantīns Čekušins un Degi Karajevs. Vecāku foruma priekšsēdētājs Konstantīns Čekušins aicina ierasties visus, kuri vēlas paust protestu un nevēlas stāties politisko spēku paspārnē.

Intervijā Sputnik Latvija publicists, žurnālists Armens Gasparjans atzīmēja, ka Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji turpina cīņu par izglītību dzimtajā valodā par spīti visam, pat pēc tam, kad Satversmes tiesa nolēma, ka mācības latviešu valodā valsts skolās ir likumīgas.

"Cikts jautājums: pati latviešu vara kategoriski negrasās ne tikai pārskatīt šo likumu, bet pat izšķirties par kādu kompromisu. Lieta tāda, ka ar tādu izglības ministru, kas jau paziņojis: sak, ja jums vajag, lūdzu, mācieties tāpat kā katorgā vai izsūtījumā, protams, saruna nav iespējama. Taču tas nenozīmē, ka nepilsoņiem būtu ar to jāsamierinās," teica Gasparjans.

Eksperts pauda pārliecību, ka nepieciešamas regulāras akcijas, pie tam vēlams, lai tās būtu maksimāli apmeklētas, jo tikai tā pasaules sabiedrība nevarēs ignorēt protestus.

Viņš atzīmēja, ka krievu skolas ir Latvijas vēsturiskās identitātes daļa, ko jāaizstāv, lai kādi būtu latviešu nacionālistu iebildumi.

Temats:
Notikumu apskats ar Armenu Gasparjanu (54)

Pēc temata

Krievu valodā mācieties Krievijā, bet par lāpu gājienu – konfekte: skolas ikdiena Latgalē
Latvija, mēs neesam vergi: LKS sarīkoja Rīgā skaļu protesta akciju pret sociālo netaisnību
Krievu dzimtā, latviešu – otrā: Latvijai laiks labot kļūdas
Aukstā kara kults Latvijā un spiegi parlamentā: Lindermans par latviešu bravūru

Galvenie temati