10:47 23 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Latvijā
Saņemt īso saiti
67

Latvijas bērnunamos dzīvojošo bērnu skaits samazinās.

RĪGA, 29. aprīlis – Sputnik. Latvijā 794 bērni joprojām dzīvo bērnunamos, paziņoja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) LNT raidījumā "900 sekundes".

Taču, pēc viņas sacītā, šajās iestādēs dzīvojošo bērnu skaits samazinās, un tā ir laba ziņa.

Ministre pateica, ka pavisam atteikties no šīm iestādēm nedrīkst, jo atrast ģimenes bērniem ar smagiem traucējumiem ir sarežģīti vai neiespējami. Taču ministrija strādās pie tā, lai maksimāli pietuvinātu šo bērnu dzīves apstākļus ģimenes videi.

Iepriekš Petravičas priekštecis labklājības ministra amatā Jānis Reirs paziņoja, ka Latvija ir vienīgā no Austrumeiropas valstīm, kur joprojām pastāv bērnunamu sistēma: vairumā valstu bez vecākiem palikušus bērnus iekārto audžuģimenēs.

Pirms dažiem gadiem prezidents Raimonds Vējonis paziņoja, kā bērnunamiem Latvijā ir jāpaliek pagātnē. "Valstij un pašvaldībām jāsniedz ģimenēm nepieciešamais atbalsts, lai ikviens bērns bez izņēmuma varētu uzaugt ģimenē. Bērnunamiem ir jāpaliek pagātnē," uzsvēra Vējonis.

2017. gadā Saeimas Pieteikumu komisija nolēma, ka pilna atteikšanās no bērnunamiem un internātskolām ir neiespējama, jo daudzās Latvijas pašvaldībās nav pat vienas audžuģimenes.

Pati Petraviča drīz pēc iestāšanās amatā pastāstīja, ka viena no Labklājības ministrijas prioritātēm ir veicināt adoptēšanu Latvijā, kā arī rūpēties par to, lai bērnunami iespēju robežās tiktu pietuvināti ģimenes gaisotnei.

"Man nav tādu rožainu sapņu, ka mēs varētu pavisam atteikties no bērnunamiem," pateica viņa.

Pēc temata

Deputāti nesaskata iespēju atteikties no bērnunamiem Latvijā
Arno un viņa divi simti bērnu: kurp bēg Rīgas bezpajumtnieki
Bērnunamu audzēkņu skaits Rīgā sarucis divkārt

Galvenie temati