23:09 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Latvijā
Saņemt īso saiti
60

Veikti visi papildu mērījumi, kuri liecina, ka Deglava tilts ir drošs.

RĪGA, 29. aprīlis – Sputnik. Tiek darīts viss iespējamais, lai apmierinātu Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) prasības un atvērtu Deglava tiltu, paziņoja Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins LTV raidījumā "Rīta panorāma".

Jakrins pastāstīja, ka ir veikti visi papildu mērījumi, kuri liecina, ka tilts ir drošs. Domes pieaicinātais profesors veica ceturto tilta ekspertīzi. Visticamāk, šodien BVKB tiks sniegta papildu informācija.

Pēc Jakrina sacītā, ir absolūti skaidrs, ka tilts tika slēgts nepamatoti.

Uz jautājumu, kad uz tilta varētu tikt atjaunota satiksme, Jakrins atbildēja, ka tas ir atkarīgs no politiķiem, Valsts policijas un BVKB.

"Mēs darām visu, lai šo tiltu maksimāli ātri atvērtu satiksmei," pateica Jakrins.

Satiksme uz Deglava tilta tika slēgta 25. aprīļa plkst. 5:00 pēc iekšlietu ministra Sanda Ģirģena rīkojuma, kurš uzskata, ka tilta ekspluatācija var novest pie tā sagruvuma. Rīgas domē viņam nepiekrīt. Kontrolurbums parādīja, ka tilta balsti atrodas labā stāvoklī, tāpēc dome gaida, ka IeM un Valsts policija drīzumā rīkosies un atjaunos satiksmi.

Pēc vienas no galvenajām Rīgas transporta artērijām slēgšanas nācās nopietni mainīt sabiedriskā transporta kustības shēmu, satiksmes intensitāte attiecīgās pilsētas daļās ir stipri pieaugusi. "Rīgas satiksmē" paziņoja, ka sabiedriskā transporta maršrutu izmainīšana izmaksās uzņēmumam 70 tūkstošus eiro dienā.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicināja iedzīvotājus izvērtēt, vai tiešām ir nepieciešams izsaukt ātro palīdzību, un vērsties pie ģimenes ārstiem. Stradiņa slimnīcā, kura atrodas Daugavas kreisajā krastā, dubultojies pacientu skaits – daudzi nevēršas pie ģimenes ārstiem vai poliklīnikā, bet gan paši dodas uz slimnīcu.

Tomēr rīdziniekiem izdevies gūt arī labumu no šīs neērtās situācijas – brīvdienās uz tilta notika pikniks, kurā piedalījās vairāk, nekā 100 cilvēki, tostarp – satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pēc temata

Rīgas dome: Deglava tiltu vajadzētu nojaukt
Nemiro par Deglava tiltu: dome spēlē ruleti ar cilvēku dzīvībām
Deglava tilta slēgšana apgrūtinājusi ātrās palīdzības darbu
Rekordliels pacientu skaits: Deglava tilta slēgšana iedragājusi Stradiņa slimnīcas darbu

Galvenie temati