08:17 08 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Latvijā
Saņemt īso saiti
61

Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes locekle Gunta Līdaka paziņoja, ka NEPLP kļuvusi par politisko instrumentu savstarpējai rēķinu kārtošanai un profesionāls darbs tur vairs nav iespējams.

RĪGA, 13. aprīlis – Sputnik. Nacionālās elektronisko plašsaziņu līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Gunta Līdaka, kura ir atbildīga par komerctelevīzijas nozares uzraudzību, atkāpās no amata, vēsta LTV.

Pēc Līdakas sacītā, situācijā, kura šobrīd radusies NEPLP, profesionāls darbs nav iespējams, un viņa pieņēmusi lēmumu atstāt Padomi.

"Ir izveidojusies situācija, kurai vajadzīgs risinājums. Diemžēl tā vietā, lai to meklētu, sabiedriskais medijs un padome tiek izmantoti kā politisks instruments savstarpējo rēķinu kārtošanā," teikts Līdakas iesniegumā.

Atgādināsim, iepriekš izraisījās skandāls sakarā ar NEPLP norīkoto Latvijas Televīzijas (LTV) jauno valdes sastāvu.

NEPLP nolēma apstiprināt Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētāja amatā Eināru Gielu, savukārt valdes locekles digitālās attīstības un satura jautājumos – Evu Juhņēviču. Abiem nebija nekādas mediju darba pieredzes: Giels iepriekš bijis biznesa konsultants, kompānijas Olainfarm analītiķis, savukārt Juhņēviča bija XXVI Vislatvijas Dziesmu svētku un XVI Deju svētku izpilddirektore.

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes rīcību likumība, atlasot LTV valdes locekļus, tika apšaubīta: Latvijas Žurnālistu asociācija pieprasīja ģenerālprokuroram reaģēt uz iespējamiem pārkāpumie, savukārt AJunā konservatīvā partija (JKP) paziņoja, ka grasās vērsties Saeimas Mediju politikas apakškomisijā ar prasību anulēt konkursa rezultātus.

Neraugoties uz kritiku, NEPLP atteicās mainīt savu lēmumu attiecībā uz LTV valdes sastāvu. Taču Eva Juhņēviča un Einārs Giels beigās paši atteicās ieņemt piedāvātos amatus.

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome koordinē valsts mediju politiku elektronisko mediju jomā, tātad televīzijā, radio un Internetā, tiek norādīts iestādes mājaslapā.

Šī iestāde tika izveidota 90. gados, lai "ievērotu demokrātijas pamatprincipus", taču faktiski apkalpo valdošo partiju intereses.

Kaut arī formāli Padome ir neatkarīga, tās sastāvu apstiprina Latvijas Saeima, savukārt finansējumu nodrošina valsts budžets. Rezultātā NEPLP sastāvs bieži atspoguļo partiju savstarpējās vienošanās Saeimā.

Padome uzrauga "sabiedrības interešu" ievērošanu visos elektroniskajos medijos, kuri darbojas Latvijas teritorijā, taču īpašas pilnvaras NEPLP ir attiecībā uz sabiedriskajiem medijiem – Latvijas Televīziju un Latvijas Radio. Padome nosaka sabiedrības pasūtījuma parametrus šiem medijiem un regulē to izpildi.

Pēc temata

Pozners par "Rossija RTR" aizliegšanu Latvijā: tātad, varasiestādēm ir no kā baidīties
Nāksies skatīties krieviski: kāpēc latviešiem nepatīk Pirmais Baltijas kanāls
LTV vadības atlaišanas patiesais iemesls: mediju neatkarības apdraudējums
Pirmais aprīlis ir tikai jaunnedēļ: satraukums sociālajos tīklos par LTV jauno šefu

Galvenie temati