11:39 29 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Latvijā
Saņemt īso saiti
329

Trīs ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts prezidents ir jāizvēlas tautai.

RĪGA, 12. aprīlis – Sputnik. Vairums Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka valsts vadītājs ir jāizvēlas tautas balsojumā, liecina pētījumu centra SKDS aptauja.

Rezultātus Twitter tīklā publicēja SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

"Sabiedrības vēlme pašai ievēlēt Valsts prezidentu, kā arvien, ir ļoti liela. Tikai 17% pilnībā vai drīzāk šādai idejai nepiekrīt. Taču līdz 2015. gadam sabiedrības gatavībai pašai ievēlēt prezidentu bija lielāka!" uzrakstīja Kaktiņš.

​Trīs ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju (77%) lielākā vai mazākā mērā ir pārliecināti, ka prezidents ir jāizvēlas tautai: 46% pilnībā tam piekrīt, vēl 31% - drīzāk piekrīt.

2014. gadā par prezidenta tautas vēlēšanām izteicās 82% respondentu, savukārt maksimālo vērtējumu šādu aptaujāto daļa sasniedza 2011. gadā – toreiz paši vēlēt prezidentu gribēja 86% Latvijas iedzīvotāju.

Šobrīd prezidentu ievēlē Saeimas deputāti. Nākamās vēlēšanas notiks vasaras sākumā.

Par šī gada jaunievedumu kļūs tas, ka balsojums nebūs slēgts, kā tas bijis līdz šim, bet atklāts, tāpēc katrs varēs ieraudzīt, par kuru kandidātu nobalsojis katrs deputāts un vai tik ievērota partiju disciplīna.

Trīs koalīcijas partijas jau ir izteikušas atbalstu jurista Egīla Levita kandidatūrai, kuru virza nacionāļi. Opozīcija meklē alternatīvus kandidātus.

Pēc temata

Kariņš: opozīcija dara savu darbu, valdība – savu
Latvijas prezidenta vēlēšanas: Levitu ir gatavs atbalstīt 41 deputāts
Partijas meklē alternatīvu Levitam: kas var kļūt par prezidenta kandidātu

Galvenie temati