09:38 25 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Latvijā
Saņemt īso saiti
53

Viņa pienākumi vēl nav noteikti, toties ir zināms, cik šogad un nākamgad viņa amatam iztērēs dome.

RĪGA, 28. marts – Sputnik. Rīgas dome pieņēmusi pašvaldības nolikuma grozījumus, kuri paredz vēl viena galvaspilsētas vicemēra amata izveidošanu, raksta rus.tvnet.lv.

Šī vicemēra amata izveidošana Rīgas domei šogad izmaksās 33 tūkstošus eiro, nākamgad – 44 tūkstošus eiro.

Ziņotājs šajā jautājumā bija Rīgas domes Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš, kurš, atbildot uz opozīcijas jautājumiem, nespēja noformulēt jaunā vicemēra pienākumus.

Piemēram, deputāts Ģirts Lapiņš (Nacionālā apvienība) pavaicāja, kāpēc vispār nepieciešams šāds amats un vai tas nozīmē, ka vicemērs Oļegs Burovs netiek galā ar saviem pienākumiem. Liepiņš atbildēja, ka viņa uzdevums bija tehniski izstrādāt piedāvājumu, savukārt jautājumu par otrā vicemēra pienākumiem lems mērs.

"Saskaņas" deputāts Vadims Baraņņiks apstiprināja, ka ir gatavs izvirzīt sevi šim amatam.

Pērnā gada decembrī Rīgas vicemērs Andris Ameriks atkāpās no amata korupcijas skandāla fonā "Rīgas satiksmē" pēc astoņu gadu darba šajā amatā. Par jauno vicemēru nākošajā dienā tika ievēlēts Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītājs Oļegs Burovs. Pirms balsošanas viņš paziņoja, ka turpinās vadīt Pilsētas īpašumu komiteju un Degradējošo būvju komisiju. Atbildot uz opozīcijas deputātu jautājumiem par atbildību korupcijā, viņš pateica, ka hipotētisku korupcijas skandālu gadījumā ir gatavs atstāt vicemēra amatu.

"Es nebaidos no atbildības, taču izdarīšu visu, lai kas tāds nenotiktu nevienā no manis vadītiem uzņēmumiem," - pateica Burovs.

Balsojumā piedalījās 53 deputāti. Burovu atbalstīja 31 deputāts, pret nobalsoja 22 cilvēki.

Pēc temata

Deputāti nav atbalstījuši Rīgas mēra Nila Ušakova atstādināšanu
Nils Ušakovs pamet Latviju: "krievu latviešu" ēras beigas
Katrs otrais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka Ušakovam jāatkāpjas no amata
Kur ir nauda? Kāpēc Rīgas dome aizņemas 14 miljonus eiro

Galvenie temati